Politerno > Україна і світ > ВРП назвала неконституційним урізання зарплат суддям до 47 тисяч

ВРП назвала неконституційним урізання зарплат суддям до 47 тисяч

  • 18 Квітня, 2020
  • 840 Переглядів
  • 0

Тимчасове обмеження суддівської винагороди порушує конституційні гарантії як незалежності суддів, так і судової влади в цілому.

Про це йдеться у консультативному висновоку до проєкту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” № 3279-д Вищої ради правосуддя.


Читайте також:
МВС отримає з бюджету майже 82 млрд грн, уряду виділять більше 2 млрд, суддям – майже 15 млрд

“ВРП вважає, що запропоновані зміни не відповідають визначеному Конституцією України принципу верховенства права… ВРУ, приймаючи закони, не має права допускати невідповідностей щодо будь-яких положень, прямо закріплених в Конституції України. Вважаємо, що законопроект № 3279-д в частині доповнення Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” статтею 29 порушує конституційні гарантії як незалежності суддів, так і судової гілки влади в цілому”, – сказано у документі.

Верховна рада ухвалила 13 квітня зміни до держбюджету, якими на період карантину визначили граничну суму зарплат чиновників та суддів у 10 мінімальних заробітних плат. (Мінімальна зарплата наразі встановлена на рівні 4723 гривні).

При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.

Після цього Вища рада правосуддя зібралася на позачергове засідання, на якому й ухвалила відповідний висновок.

 Читайте також: Як, всупереч тотальній критиці, були проголосовані зміни до бюджету-2020

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE