Politerno > Україна і світ > Стало відомо про госпіталізацію з COVID-19 глави УПЦ МП. Церква заперечує

Стало відомо про госпіталізацію з COVID-19 глави УПЦ МП. Церква заперечує

  • 18 Квітня, 2020
  • 977 Переглядів
  • 0

Вітчизняні ЗМІ повідомляють, що митрополитів УПЦ МП Онуфрія та Антонія таємно госпіталізували з коронавірусом, але представники церкви спростовують цю інформацію.

Видання “Релігійна правда” з посиланням на джерела у Києво-Печерській лаврі повідомила, що митрополита Онуфрія та керуючого справами УПЦ МП митрополита Антонія, а також ректора Київської духовної академії при Києво-Печерській лаврі єпископа Сильвестра госпіталізували після виявлення в них коронавірусу.

При цьому, як пише видання, митрополити Онуфрій та Антоній проходили тест на коронавірус анонімно, і були госпіталізовані під чужим іменем. За даними джерела “Релігійної правди”, скоріш за все, митрополит Онуфрій не проводитиме Великодню літургію.

Видання також пише, що митрополит Антоній, який увечері 17 квітня з’явився у програмі “Свобода слова Савіка Шустера”, залишив клініку на цей час та поїхав до Києво-Печерської лаври, щоб взяти участь в прямому ефірі, про який була домовленість зазделегідь.

Водночас ТСН.Тиждень повідомляє, що має підтвердження цієї інформації.

“Підтверджуємо. Верхівка УПЦ МП з переляку лягла в клініку під чужими іменами, коли отримала позитивний тест. Вчора Антоній в лавру на ефір з температурою їздив”, – сказали в ефірі програми.

DT.UA також повідомляє, що у митрополита Онуфрія кілька днів тому був виявлений коронавірус. За даними джерел DT.UA, ним займаються в Київському інституті серця Бориса Тодурова.

“Онуфрій перебуває у спеціальній палаті в лікарні Тодурова, яку забезпечив усім необхідним для інфекційних захворювань, включаючи найсучасніший апарат штучної вентиляції легень, що особливо тонко і ефективно виконує функцію наповнення легень киснем, народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Вадим Новинський. І Борис Тодуров, і Вадим Новинський є прихожанами УПЦ МП і регулярно здійснюють паломництво на Афон. Цим можна пояснити, що високотехнологічну інфекційну палату Новинський створив у непрофільному Інституті серця”, – пише видання.

Разом з тим, сам митрополит Антоній у коментарі “Українській правді” спростував інформацію про госпіталізацію себе або митрополита Онуфрія.

“Я перебуваю у себе в келії у Лаврі. У мене температура 36,6, я здоровий. Готуюсь правити ввечері службу в одному з храмів Києво-Печерської лаври. Блаженнійший Онуфрій перебуває у себе в резиденції. Зазвичай там, де він служить, збирається дуже багато народу, тому Блаженнійший служитиме Пасхальну службу, мабуть, у себе в храмі на території резиденції. В Лаврі він служити не може, бо вона закрита на карантин і ні в неї, ні з неї не можна вийти”, – зазначив Антоній.

Згодом Центр інформації УПЦ МП заявив, що митрополити Онуфрій і Антоній здорові і готуються до Великоднього богослужіння.

Там повідомили, що Онуфрій здійснить Великоднє богослужіння в домовому храмі, у своїй резиденції, щоб уникнути скупчення віруючих.

В УПЦ МП заявили, що митрополит Антоній (Паканич) перебуває в Києво-Печерській лаврі, він здоровий і також готується до Великодньої Божественної літургії, яку він проведе в одному з храмів Києво-Печерської лаври.

Раніше керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній закликав прихожан, незважаючи на карантин, прийти до Свято-Воскресенського храму недалеко від Києво-Печерської Лаври в Києві, куди представники УПЦ МП мають намір привезти Благодатний вогонь.

Нагадаємо, у Києво-Печерській Лаврі внаслідок коронавірусної інфекції помер монах Никодим. Це вже третя смерть в Києво-Печерській Лаврі.

Також ми повідомляли, що палкий поціновувач УПЦ-МП, олігарх та нардеп Вадим Новинський отримав позитивний результат тесту на коронавірус і поміщений у лікарню.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE