Politerno > Україна і світ > Кількість районів в Україні зменшено з 490 до 138 – що буде з виборами

Кількість районів в Україні зменшено з 490 до 138 – що буде з виборами

  • 17 Липня, 2020
  • 1434 Переглядів
  • 0

Верховна Рада схвалила проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 існуючих районів та створення замість них 138 нових.

Про це йдеиться на сайті Децентралізації.

За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів.

Спочатку Раді пропонували створити 129 нових районів, пізніше їх кількість збільшили до 136. Водночас на засіданні у п’ятницю нардепи проголосували за створення 138 нових районів.

Постанову прийняли з урахуванням пропозицій комітету.

Зокрема, комітет запропонував додатково до списку районів, які запропонував уряд, утворити у Вінницькій області – Жмеринський район, у Дніпропетровській – Синельниківський район, у Закарпатській – Рахівській район, у Івано-Франківській – Верховинський район, у Київській – Вишгородський район, в Одеській – Березівський район, у Херсонській – Бериславський і Скадовський райони, у Чернігівській – Корюківський район. 

Постановою визначено, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу району.

Про вибори

Вибори депутатів райрад ліквідованих районів більше будуть не проводитися. Повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах, припиняються в день набуття повноважень депутатів, обраних на виборах у нових районах.

Центральна виборча комісія має забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з врахуванням новоутворених районів. Місцеві вибори заплановані на 25 жовтня.

За словами міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, постановою завершиться реформа децентралізації в Україні.

15 липня Верховна Рада на прохання фракції “Слуга народу” зняла з розгляду в середу проект постанови про скорочення в чотири рази кількості районів в Україні.

Нагадаємо, 12 червня Кабінет міністрів ухвалив остаточне рішення про поділ Тернопільської області на три райони – Тернопільський, Чортківський і Кременецький.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE