Politerno > Україна і світ > РФ спробує вторгнутися в Україну, а в ОРДЛО змінилися куратори, – голова СЗР Кондратюк

РФ спробує вторгнутися в Україну, а в ОРДЛО змінилися куратори, – голова СЗР Кондратюк

  • 1 Серпня, 2020
  • 951 Переглядів
  • 0

Росія розгорнула на кордоні з Україною 80-тисячний контингент, і вторгнення є питанням часу.

Про це голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк зазначив у матеріалі для ZN.ua.

“На сучасному етапі гібридної війни Росія розгорнула навколо України військове угруповання, до якого входять дві нові армії та армійський корпус: 20-та армія – вже практично сформована, включає дві дивізії загальною чисельністю близько 24 тисяч осіб; 8-ма армія – близько 45 тисяч осіб з урахуванням 1-го та 2-го армійських корпусів на тимчасово окупованих територіях Донбасу; 22-й армійський корпус – об’єднання у складі берегових військ ВМФ РФ, налічує 9 тисяч військовослужбовців.

Ці підрозділи набудуть повної оперативної готовності вже найближчим часом.

Кремль розглядає власну армію як інструмент досягнення зовнішньополітичних амбіцій, тому наказ про вторгнення до іншої держави – для Москви лише питання часу і можливостей.

Рівень озброєння новітніми засобами у стратегічних ядерних силах РФ сягнув 83%, у повітряно-космічних силах – 75%, у повітряно-десантних військах та військово-морських силах перевищив 63%, а в сухопутних військах – 50%. Рівень оснащеності сучасними засобами управління у військах становить 67%.

Москва створює довготривалі загрози, зокрема й розбудовою нової військової бази поблизу кордонів України (у м. Ростові, за 60 км від кордону) для постійної дислокації підрозділів новоствореної 150-ї мотострілецької дивізії ЗС РФ”.

Кондратюк стверджує, що “для політичного тиску на Україну і Захід Кремль має намір використати стратегічні військові навчання “Кавказ-2020″, де буде відпрацьовано сценарій нападу на сусідні країни”.

Загальна кількість військ, задіяних у маневрах, що відбудуться у вересні нинішнього року, становитиме, щонайменше, 120 тисяч військовослужбовців, 3 тисячі бойових броньованих машин, близько 300 літаків, 250 гелікоптерів, 50 кораблів і до 5 підводних човнів.

На думку голови СЗР, “імовірним сценарієм навчань є також використання військ для вирішення питання водозабезпечення тимчасово окупованого Криму”: мовляв, “потенційно ЗС РФ можуть під надуманим приводом здійснити марш-кидок углиб території Херсонської області з метою встановлення контролю над дамбою Північно-Кримського каналу” (Міноборони України спростовувало, що в Криму створюються ударні угруповання для наступу на материкову Україну – ред.).

Тим часом ,кримський півострів РФ уже перетворила на “суцільну військову базу”, додає Кондратюк.

На його думку, стримують Росію від “наступальної силової операції проти України, зокрема в районі Північно-Кримського каналу”, такі фактори, як: падіння цін на нафту й газ, сподівання Москви на посилення проросійських сил в Україні після осінніх місцевих виборів, місцеві вибори у самій РФ, а також вибори у США.

За оцінками розвідки, “для Кремля не на часі сценарій військової агресії проти України восени 2020 року”, але “в дальшій перспективі активність РФ щодо України може трансформуватися у масштабну військову операцію із захопленням нових українських територій”.

Цьому можуть сприяти необхідність відвернути увагу від внутрішніх російських проблем, потреба вирішити проблеми окупованого Криму (водопостачання, провал курортного сезону), сфокусованість уваги західних країн на внутрішніх проблемах.

За даними Кондратюка, в системі російського кураторства над ОРДЛО сталися суттєві зміни – ідеолог “русского міра” Костянтин Затулін здобув вплив на заступника керівника Адміністрації президента Росії Дмитра Козака.

“Особливу увагу розвідка приділяє аналізу процесів, які відбуваються в окупаційних структурах в ОРДЛО. Останнім часом там сталися великі зміни, насамперед у системі російського кураторства над територіями. Так, після відставки Владислава Суркова доступ до вуха нового куратора проєкту “СРСР 2.0” Дмитра Козака отримав ідеолог “русского міра” Костянтин Затулін, який нашіптує Козаку ідею покласти в основу російської стратегії на українському напрямі “грузинську чи молдовську модель”, – заявив Кондратюк.

Кондратюк процитував Затуліна (російською): “... вести довгі переговори, по можливості створити таку модель типу мінських угод, щоб Донбас був фактично незалежним, формально у складі України, і міг впливати на політику українського уряду. Сподіваюся, що до цього часу американці втомляться нею займатися, втомляться кидати ресурси в цю топку, махнуть рукою – і скинуть якогось націоналіста, і прийде більш-менш поміркований режим. Дочекатися його еволюції і побудувати з ним стосунки“.

Днями ЗМІ стало відомо про лист заступника глави Адміністрації президента Росії Дмитра Козака до партнерів за “нормандським форматом”, у якому він пропонує відмовитися від переговорів по Донбасу на рівні радників і передати їхні повноваження головам МЗС. Це розцінили як небажання Козака співпрацювати далі з головою Офісу президента України Андрієм Єрмаком.

В офісі Володимира Зеленського назвали це “дипломатичною грою”.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що інформація про вихід Росії з переговорного процесу щодо Донбасу на рівні радників є перекручуванням і заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак такого не говорив.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE