Politerno > Україна і світ > Топ-чиновник ДФС вимагав $200 тисяч у дилера німецьких препаратів – подробиці. ВІДЕО

Топ-чиновник ДФС вимагав $200 тисяч у дилера німецьких препаратів – подробиці. ВІДЕО

  • 1 Грудня, 2020
  • 544 Переглядів
  • 0

Журналісти розповіли подробиці справи про вимагання хабара у 200 тисяч доларів у дилера німецьких препаратів керівником Головного управління протидії економічним правопорушенням ДФС Романом Неговєловим, який раніше понад 10 років працював в СБУ.

Про це йдеться у програмі “Наші Гроші з Денисом Бігусом“.

 

Неговєлов спочатку працював у Київському главку, потім в ГУ КЗЕ СБУ (т.з. економічна контррозвідка).

Журналісти нагадують, що в часи, коли Неговєлов був співробітником СБУ, фармбізнесмени відкрито розповідали, як він приїжджав вимагати “відкат” із контрактів на постачання ліків за держзакупівлями, а після відмови платити бізнес отримав кілька кримінальних справ.

Влітку Неговєлов перейшов у ДФС.

Журналісти з’ясували, що компанія, у якої Неговєлов нібито вимагав хабар – це великий дилер німецьких препаратів ТОВ “Юбіай фарм трейд”. Гроші нібито хотіли за закриття провадження щодо ухилення від сплати податків.

Відзначається, що посадовця здали самі бізнесмени, які й допомогли задокументувати шантаж, вимагання й передачу авансу.

За словами заступника директора “Юбіай фарм трейд” Петра Зорича, з Неговєловим він був знайомий давно, і той регулярно пропонував бізнесмену свої послуги з вирішення проблем в органах.

Зорич додав, що наприкінці жовтня він отримав повідомлення від Неговєлова, який раптово зацікавився справами бізнесмена. А вже наступного ранку у “Юбіай фарм трейд” ДФС влаштувала обшуки.

Після цього бізнесмен подзвонив чиновнику і той нібито запропонував зустрітись ввечері, щоб “по-тихому всі питання вирішити”.


Зорич запевняє, що сам не пропонував хабаря, мовляв, суму у 300 тисяч доларів назвав Неговєлов. Фіскал нібито пояснив, що “високий тариф” містив у собі долю для Офісу генпрокурора.

Крім того, за словами Зорича, Неговєлов розповідав, що ДФС подаватиме запити щодо компанії в Німеччину, може заарештувати рахунки, а також радив перейти на “абонплату” – раз на місяць чи квартал, щоб їх ніхто не чіпав.

Зрештою Зорич “сторгувався” на 200 тисячах доларів.

Перша половина мала піти завдатком і упродовж тижня проблема мала бути вирішена.

Але на передачі завдатку Неговєлова затримало Державне бюро розслідувань, якому Зорич здав потенційного хабарника.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE