Politerno > Україна і світ > Фірташ, Льовочкін і Бойко під схвалення влади безбожно наживаються на українцях – експерт. ВІДЕО

Фірташ, Льовочкін і Бойко під схвалення влади безбожно наживаються на українцях – експерт. ВІДЕО

 • 25 Грудня, 2020
 • 1846 Переглядів
 • 0

Фірташ, Льовочкін і Бойко під схвалення влади безбожно наживаються на українцях. 

Про це заявив політолог Микита Варламов:

Подивився на 4 каналі розслідування про те, як Фірташ, Льовочкін і Бойко в змові з владою наживаються на українцях, збираючи з людей плату за користування газовими трубами, які ці самі олігархи раніше вкрали у держави. І що цинічно – Льовочкін і Бойко на словах наче завзяті опозиціонери, а на ділі – годуються з рук “зеленої влади”. А президент наш, який обіцяв розігнати всіх олігархів, виявляється не проти, щоб Фірташ заробляв навіть більше, ніж раніше.

Журналісти чітко показали, як держава в особі регулятора НКРЕКП безпідставно піднімає плату за послуги облгазів Фірташа в середньому в 2 рази (!). У підсумку заплатять з власних кишень не тільки власники будинків з індивідуальним опаленням, а й жителі багатоповерхівок. Але ж при цьому дорожчає також і газ. І вже навіть не дивно, що найбільші ціни виставили людям газзбути, які належать Фірташу, Льовочкіну та Бойку.

Взагалі, бізнес Фірташа, Льовочкіна і Бойка після приходу до влади Володимира Зеленського почав відчувати себе набагато краще, ніж раніше. Через суд Фірташу раптом вдалося скасувати рішення АМКУ про примусовий поділ Ostchem, азотний бізнес олігарха, за зловживання ним монопольним становищем на ринку добрив. Хоча всі на ринку розуміють, що «Азоти» Фірташа були реальними монополістами в 2014-2017 роках, а держава погоджується пробачити олігарха.

Також Фірташ домовився з владою припинити 5-річну суперечку про те, хто визначає рівень виробничо-технологічних втрат газу в мережі облгазів. Проблему вирішили за рахунок простих українців – людям, у яких немає газових лічильників, в 1,6-2,6 рази піднімуть норми споживання газу. Тобто, вони і заплатять Фірташу недозароблені ним гроші.

Наївно вважати, що основний заробіток Фірташа – транспортування газу і його продаж населенню – це усього лише непогане і досить прибуткове прикриття схем, за допомогою яких з магістральної ГТС під виглядом технічних потреб відбираються мільйони кубів газу. «Нафтогаз», а тепер ОГТСУ не перший рік доводять у судах факти несанкціонованого відбору, але суди незмінно займають позицію облгазів олігархів. Чарівним чином, газ потім спливає на нелегальних заправках у вигляді автомобільного ЗВГ, яким заправляються автомобілісти. Незважаючи на продаж за демпінговими цінами, це приносить бенефіціарам схеми фантастичні бариші, адже за сам газ, вони майже нічого не платять.

На цьому тлі очевидно, наскільки наші газові королі не зацікавлені в підвищенні енергоефективності, модернізації мереж. Чим більше втрати, а вони нині на зношених трубах тільки за офіційними оцінками складають до 20%, тим більше плутанини і підстав для несанкціонованого відбору газу з державної труби під красивим і цілком легальним прикриттям виробничо-технічних потреб. 

Нагадаємо, одразу 18 облгазів групи РГК Дмитра Фірташа оштрафував Антимонопольний комітет за зловживання монопольним становищем  на 380 мільйонів гривень.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь