Politerno > Україна і світ > “Енергоатом” і Westinghouse electric будуватимуть енергоблок – міжнародники “наглядатимуть” за енергетикою України

“Енергоатом” і Westinghouse electric будуватимуть енергоблок – міжнародники “наглядатимуть” за енергетикою України

  • 31 Серпня, 2021
  • 332 Переглядів
  • 0

НАЕК “Енергоатом” і американська електротехнічна компанія Westinghouse electric підписали меморандум про спільне будівництво енергоблоків АЕС.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Вітаю підписання меморандуму між НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse electric про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а в подальшому – ще 4 блоків за їх технологією. Загальна вартість проєкту – до 30 млрд доларів”, – написав Зеленський.

Документ передбачає залучення технології Westinghouse Electric із будівництва ядерного реактора проєкту АР1000 з електричною потужністю приблизно 1,1 ГВт, уточнили в Офісі президента України.

“Реалізація меморандуму відкриє можливість залучити інвестиції для будівництва п’яти блоків вартістю близько $25 млрд – окрім урахування прямих інвестицій, буде локалізована частина виробництва, бюджет отримає додаткові податкові надходження”, – заявили в ОП.

Крім цього, міністр енергетики України Герман Галущенко і міністерка енергетики США Дженніфер Гренгольм підписали спільну заяву департаменту енергетики США та Міністерства енергетики України про посилення двостороннього співробітництва у сферах енергетики і клімату.

Угода передбачає залучення міжнародних незалежних наглядових рад для “належного корпоративного управління на держпідприємствах енергетичного сектору України”, вказали у відомстві.

Компанія Westinghouse electric існує з 1886 року і займається проєктуванням енергоблоків АЕС з початку ХХІ століття.

Корпорація контролює до 50% комерційних енергоблоків у світі та 31% ринку поставок ядерного палива.

На українському ринку Westinghouse працює з 1992 року як постачальник послуг з модернізації систем безпеки українського парку реакторів і постачальник палива для АЕС.

Нагадаємо, зустріч Зеленського і президента США Джо Байдена перенесена на 1 вересня.

Експрезидент Петро Порошенко напередодні зустрічі Володимира Зеленського із лідером США Джо Байденом записав відео із настановами главі держави.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE