Politerno > Україна і світ > Франція і Німеччина попередили Росію щодо України

Франція і Німеччина попередили Росію щодо України

  • 15 Листопада, 2021
  • 438 Переглядів
  • 0

Очільники МЗС Німеччини та Франції у спільній заяві підтвердили, що Росію чекають серйозні наслідки у разі нової спроби підриву територіальної цілісності України. 

Про це повідомляє “Європейська правда“, яка ознайомилась з текстом заяви міністрів після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Брюсселі, оприлюдненій у понеділок.

“На тлі поновлення занепокоєння з приводу переміщення російських військ і техніки поблизу України ми закликаємо Росію зайняти стриману позицію і надати прозору інформацію про свої військові дії. Будь-яка нова спроба підірвати територіальну цілісність України матиме серйозні наслідки”, – заявили Гайко Маас та Жан-Ів Ле Дріан.

Вони також закликали Україну зберігати стриманість, нагадавши, що навесні 2021 року Україна вже зробила значний внесок у деескалацію ситуації, незважаючи на агресивну риторику Росії та відмову надати прозору інформацію відповідно до своїх міжнародних зобов’язань.

“Ми також розділили занепокоєння щодо погіршення гуманітарної ситуації та ситуації з безпекою на Донбасі. Ми закликали Україну продовжувати повне виконання Мінських домовленостей та зберігати свою повну участь в обговореннях, які проводяться у Нормандському форматі”, – йдеться у заяві.

Міністри висловили жаль з приводу того, що Росія неодноразово відмовлялася зустрітися на рівні міністрів закордонних справ у Нормандському форматі.

“Ще раз висловлюємо нашу готовність зустрічатися та взаємодіяти конструктивно та предметно. Ми повторно закликаємо Росію зробити те саме для досягнення міцного миру на Донбасі”, – наголосили глави дипломатії Франції та Німеччини.

Нагадаємо, Великобританія готова перекинути в Україну 600 військовослужбовців спеціального призначення на тлі загроз російського вторгнення.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE