Politerno > Україна і світ > Свідчення Бурби у будь-якій демократичній країні стали б основою для початку процедури імпічменту президента, – Бутусов

Свідчення Бурби у будь-якій демократичній країні стали б основою для початку процедури імпічменту президента, – Бутусов

 • 24 Листопада, 2021
 • 469 Переглядів
 • 0

Страх і паніка в офісі президента: влада боїться коментувати заяву Бурби про державну зраду президента Зеленського та голови офісу Єрмака.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов. Далі наводимо переклад його допису.

Пройшло чотири доби з моменту заяви про злочин, зробленої генерал-полковником Василем Бурбою у прямому ефірі, де екс-начальник ГУР МО розповів про обставини скасування спецоперації із захоплення 28 російських терористів і заявив, що причина провалу спецоперації – “кріт”, тобто російський агент у вищій владі. Озвучено такі звинувачення, які у будь-якій демократичній країні стали б основою для початку процедури імпічменту президента. Однак ні президент Зеленський, ні голова офісу Єрмак, ні генпрокурор Венедіктова, ні голова СБУ Баканов, ні голова ДБР Сухачов не дали жодної оцінки тяжких звинувачень у державній зраді, які, по суті, очевидні із заяви про злочин, зробленої екс-начальником ГУР МО Василем Бурбою. Коментують скандал від офісу позаштатні радники та просто блогери, які не є держслужбовцями, не мають доступу до держтаємниці та не несуть жодної відповідальності за свої слова.

По-перше, виявилося, що спецоперацію, яку готували два роки, від імені президента усно наказав перенести голова офісу президента Андрій Єрмак. Письмового обґрунтування цього рішення, яке спричинило провал, Єрмак не надав. Єрмак та Зеленський усе знали заздалегідь, і скасували спецоперацію без письмового наказу, зірвали захоплення терористів без жодних причин. З якого дива голова офісу, який за статусом і службовими обов’язками не має жодного відношення до операцій військової розвідки, втрутився в хід затримання терористів? Чи не тому, що Єрмак має прямі контакти з керівництвом Білорусі та Росії?

По-друге, виявилося, президент Володимир Зеленський та голова офісу президента Андрій Єрмак цинічно брехали народу України у справі вагнерівців протягом 15 місяців. Бурба виступив на тому самому телеканалі Україна, де 18 вересня 2020 року виступав глава офісу президента Андрій Єрмак і заявляв, що “спецоперація – це вигадка від першого і до останнього слова”, і звинувачував мене в тому, що я все написав зі слів російської “Комсомольської правди”. Виявилося, за словами Бурби, що Єрмак збрехав – уся моя інформація була Бурбою підтверджена, все, що сказав Єрмак – спростовано. Виявилося, все, що говорив президент Зеленський – спочатку, що нібито спецоперація – це фейк, потім, що спецоперація була, але не українська, а іноземна – це теж виявилося брехнею. Виявилося, що тонни наклепів, які Слуги народу поширювали на телеканалах олігархів проти мене та всіх журналістів та політиків, які заявляли про Вагнергейт – це брехня.

Заяви Бурби – це, як мінімум, підстави для того, щоб усі згадані Бурбою посадові особи і сам Бурба вже давали б свідчення в контррозвідці, і йшла детальна перевірка. Президент Зеленський зобов’язаний сам проявити ініціативу і розповісти правду – хоча б правоохоронним органам, які він сам і призначив. Чи Зеленський не довіряє своїм силовикам?

Чотири доби усі керівники силових структур мовчать, мовчить Зеленський, мовчить Єрмак. Але ж так весело піарилися і коментували, так все було легко, записували “відосики”, писали пости. То де ж офіційна позиція? Це не опція – ви повинні відповідати. Ви несете відповідальність за національну безпеку.

Мовчання офісу президента показує, що відповісти нема чим. Будь-яка відповідь ляже у матеріали кримінальної справи, яка після падіння влади Зеленського неминуче буде відкрита. Зеленський по суті розпочав операцію з прикриття “крота” у своєму оточенні, замість офіційної позиції влада забиває телефеїр на каналах лояльних олігархів – Коломойського та Пінчука інформаційним шумом своїх найманих спікерів. Думаю, мовчання влади та шум її інформобслуговування чітко показує, що Зеленському та Єрмаку є що приховувати і є чогось боятися. І це ганебне зрадницьке мовчання бачить уся країна, бачить армія, бачать усі наші союзники за кордоном.

Нагадаємо, президент Зеленський, голова його офісу Єрмак, глава СБУ Баканов та інші представники влади не прийшли на “Свободу слова Савіка Шустера” 19 листопада.

Під час ефіру звільнений Зеленським ексголова ГУР МО Василь Бурба заявив, що глава ОП Андрій Єрмак від імені президента Володимира Зеленського дав вказівку перенести спецоперацію щодо “вагнерівців”.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь