Politerno > Україна і світ > Держава повернула Ахметову 2,7 млрд по “зеленому тарифу”

Держава повернула Ахметову 2,7 млрд по “зеленому тарифу”

  • 23 Січня, 2022
  • 1087 Переглядів
  • 0

ДП “Гарантований покупець” сплатило компанії Ріната Ахметова ДТЭК ВДЕ 2,7 мільярдів по боргам “зеленого тарифу”.

Про це повідомило джерело в парламенті.

Раніше у ДП заявили, що Ощадбанк повернув на його рахунки 3,04 млрд грн, які були призначені для виплати виробникам “зеленої” енергетики. У ДТЕК Ріната Ахметова тоді вимагали виплатити заборгованість та готувались до відшкодування збитків у судах.

Цю інформацію підтвердив спікер ДТЕК Олександр Шевельов у своєму facebook.

Нагадаємо, ввечері 13 листопада уряд заблокував виплату 19,3 млрд гривень боргу інвесторам в “зелену” енергетику. Ці кошти надали іноземні банки в якості “зелених” єврооблігацій. Одним з таких банків був ЄБРР.

15 листопада ДП “Гарантований Покупець” таки виплатило 16,3 млрд грн боргів перед зеленою генерацією, проте ще 3 млрд грн не отримав ДТЕК Ріната Ахметова.

Офіційний представник ДП “Гарантований покупець” у Господарському суді Києва заявив, що рішення про блокування платежів компанії “ДТЕК ВДЕ” прийнято “на самому-самому верху”.

Згодом стало відомо, що три млрд грн коштів “зелених” єврооблігацій, які ДП “Гарантований покупець” тримає на своїх рахунках, можуть бути використані не за цільовим призначенням.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE