Politerno > Україна і світ > Яценюк від імені Київського безпекового форуму оголосив вимогу до влади припинити переслідування опозиції

Яценюк від імені Київського безпекового форуму оголосив вимогу до влади припинити переслідування опозиції

  • 22 Січня, 2022
  • 371 Переглядів
  • 0

У День Соборності Київський безпековий форум ініціював національний круглий стіл «Єдність народу. Захист демократії. Оборона держави» для обговорення внутрішньої політичної ситуації у нашій державі та зовнішньої загрози Росії.

«2022 рік починається для України з великих зовнішніх та внутрішніх викликів. Країна потребує масштабного діалогу, який би об’єднав патріотичні політичні сили та громадськість, а також створив умови для серйозної розмови з владою, щоб запобігти небезпекам, а також фатальним помилкам і прорахункам», – зазначають організатори.

З моменту Революції Гідності такий формат застосовується вперше. До участі у події були запрошені лідери парламентських фракцій, позапарламентські сили, відомі громадські діячі та провідні експерти.

Проте політики прийшли не всі. Відсутні були представники правлячої партії «Слуга народу»,  партії УДАР та ОПЗЖ. Що у ситуації загострення внутрішнього протистояння політичних сил на тлі стартового судового процесу щодо лідера ЄС Петра Порошенка, дає певні політичні сигнали. Зокрема, про початок формування антивладної коаліції з політиків, громадських діячів, журналістів та експертів.  

Так, серед присутніх та виступаючих під час круглого столу лідери парламентських сил – Петро Порошенко (ЄС), Кіра Рудик (ГОЛОС), а також ексспікер ВРУ, нинішній лідер внутрішньофракційної групи СН «Розумна політика» Дмитро Разумков, “Батьківщину” представляв народний депутат Григорій Немиря.

З позапарламентських сил тему безпеки та внутрішньої ситуації в країні обговорювали лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк, ексміністр МВС Арсен Аваков, голова Радикальної партії України Олег Ляшко, голова “Національного корпусу” Андрій Білецький, лідер “Свободи” Олег Тягнибок та колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка. “Українську стратегію Гройсмана” представляла Лілія   Гриневич, сам лідер УСГ Володимир Гройсман був відсутній.  

Арсеній Яценюк (а Київський безпековий форум – провідна міжнародна платформа України з проблем війни та миру, заснована Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”) перед тим, як зачитати прийняте учасниками звернення, попросив Петра Порошенка та інших парламентських політиків оголосити це звернення з трибуни Верховної Ради.

“З політичної точки зору за цим столом присутні 70 відсотків українців. Тому що політичні сили, які тут представлені, мають такий рівень підтримки громадян України”, — заявив Яценюк.

Уточнимо, що згідно з грудневими даними групи Рейтинг, “Слуга народу” має 19,2% з тих, хто вже визначився за кого голосуватиме на парламентських виборах. “Європейська солідарність” – 14,1, “Батьківщина” – 11,1, “Українська стратегія Гройсмана” – 6,8, “Розумна політика” – 6,0, “Радикальна партія Олега Ляшка” – 4,2, “Свобода” – 3,5, “ГОЛОС” – 2,2. Разом – 67,1 відсотку. “Народний фронт” самого Арсенія Петровича через свій мізерний відсоток взагалі не потрапляє в шорт-лист соціологів.

“Громадянські активісти, експерти та громадські діячі, які тут сьогодні присутні – це основа громадянського суспільства”, – продовжив Яценюк.

До речі, на заході була велика кількість підписантів звернення до президента, опублікованого напередодні засідання Печерського суду, який мав оголосити рішення про запобіжний захід Порошенка.  

Яценюк закликав український народ до єдності, солідарності та готовності захищати Україну від російської агресії. Мобілізація сил та взаємна підтримка, на думку присутніх, потрібні Україні для “протидії наступу на демократію, руйнування державних інститутів, згортання реформ, піднесення п’ятої колони Кремля та провокації розбрату серед громадян”.  

“Влада, яка схильна до авторитаризму, ігнорує своїх опонентів та прагне заглушити їхній голос. Закликаємо керівництво України виявити тверду волю та об’єднати народ для захисту нашої держави”.

Учасники Форуму закликали зосередити всі сили держави на армії та її пріоритетному фінансуванні.

Яценюк оголосив вимогу Форуму до влади неухильно дотримуватися демократичних цінностей та свобод, а також припинити будь-яке переслідування національної опозиції.  

Учасники форуму також закликали владу закінчити формування антикорупційних органів та завершити судову реформу.  

Нагадаємо, Офіс генпрокурора подав апеляційну скаргу на рішення суду щодо застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання для експрезидента Петра Порошенка у справі про незаконне постачання вугілля з ОРДЛО.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь