Politerno > Україна і світ > Студенти під Кабміном вимагають відставки міністра освіти

Студенти під Кабміном вимагають відставки міністра освіти

  • 4 Лютого, 2022
  • 296 Переглядів
  • 0

У п’ятницю, 4 лютого, біля будівлі уряду студенти Національного університету “Києво-Могилянська академія” вимагають відставки міністра освіти і науки Сергія Шкарлета через скандальну ситуацію з виборами президента вишу.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Станом на 9 ранку біля будівлі уряду зібралися близько 500 осіб і люди продовжують прибувати.

В руках вони тримають плакати з написами: “#SaveMohylyanka”, “Навіщо мені система, яка працює проти мене”, “КМАрафон з відставки Шкарлета”, “МОН, згадай закон”, “Освітою не торгують”, “Скасуй міністра, а не вибори”, “Свободу вибору”.

На акції присутні голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт, народний депутат із фракції “Голос” Інна Совсун. У мітингу також беруть участь студенти з інших університетів.

Серед основних вимог протестувальників – відставка Шкарлета; підписання контракту з обраним президентом вишу Сергієм Квітом; автономія українських університетів.

У ході другого туру виборів президента Академії 27 січня до приміщення, де відбувалося голосування, увірвалися невідомі люди в масках і поцупили скриньку для голосування. Крім того, вони встигли залити зеленкою ще одну скриньку для голосування.

2 лютого Шкарлет заявив, що міністерство не визнаватиме результати виборів, адже спостерігач від МОН зафіксував грубе порушення виборчого процесу. Представники студентського самоврядування оголосили безстроковий страйк, а частина університетської спільноти заявила, що в міністерства немає повноважень не визнавати результати виборів.

На сайті міністерства 2 лютого з’явилось оголошення про повторний конкурс для кандидатів у президенти НаУКМА.

У відповідь Студентська колегія НаУКМА ініціювала протест під гаслом “Міністр тимчасовий, Могилянка – вічна!”, який запланували на 4 лютого біля Кабінету міністрів.

Після цього Міністерство освіти і науки скасувало наказ про повторний конкурс на посаду президента Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Нагадаємо, як заявив минулого літа Шкарлет, президент Володимир Зеленський хотів би, щоб для найкращих викладачів Президентського університету майбутнього зарплата починалася з 4 тисяч “або доларів або євро”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE