Politerno > Україна і світ > Авіакомпанії зупинять польоти над Україною – влада роздумує, як забезпечити рейси

Авіакомпанії зупинять польоти над Україною – влада роздумує, як забезпечити рейси

  • 13 Лютого, 2022
  • 1787 Переглядів
  • 0
авіаперельоти літаків

З понеділка, 14 лютого, міжнародні страхові компанії припиняють страхувати літаки для польотів над Україною через високі ризики бойових дій – відтак деякі авіакомпанії вимушені припинити польоти, хоча про закриття авіапростору не йдеться.

Про це повідомили співрозмовники Української правди в авіасфері.

Повідомляється, що таке рішення страхові компанії прийняли через безпрецедентну інформаційну напругу у світових ЗМІ стосовно потенційної загрози для України з боку РФ.

Всі літаки українських та міжнародних авіакомпаній вимушені припинити польоти через вимоги лізингодавців (власників літаків), базувати літаки поза Україною на час кризи.

12 лютого голландська авіакомпанія KLM заявила про тимчасове припинення рейсів до Києва. А 13 лютого рейс SkyUp Фуншал – Київ був змушений здійснити посадку в Кишиневі через вимоги лізингодавця та міжнародних страхових компаній.

Ймовірно, з 14 лютого 2022 року всі українські авіакомпанії не зможуть виконувати польоти у повітряному просторі України. Виключення може стосуватись російських авіакомпаній, які застраховані в РФ – наприклад, “Азур Ейр Україна”, що є дочірнім підприємством російської “Азур Ейр”.

У неділю проходить засідання уряду, за його результатами мають оприлюднити деталі про польоти над Україною.

Крім того, на ситуацію може вплинути рішення міжнародних партнерів, які можуть сприяти швидкому відновленню авіасполучення з Україною.

На тлі інформації про можливу зупинку польотів над Україною Міністерство інфраструктури заявило, що зараз держава “працює над попередженням ризиків для авіаперевізників”.   

У відомстві наголосили, що повітряний простір України залишається відкритим.

13 лютого у міністерстві відбулася робоча нарада за участі керівництва Офісу президента України, Державної авіаційної служби України, ДП “Украерорух”, ДП МА “Бориспіль” та українських авіакомпаній щодо ситуації на ринку авіаперевезень.

“За результатами наради було напрацьовано рішення для запобігання подальшому загостренню ситуації. Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без жодних обмежень.

У деяких перевізників виникають складнощі пов’язані із коливаннями на ринках страхування. Зі свого боку держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку. Наразі проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду”, – йдеться у повідомленні.

“Ринки страхових послуг, так само як і ринки капіталу, є вразливими до інформаційного поля. Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується. Для цього уряд, Офіс президента та наші міжнародні партнери напрацьовують спільні рішення. У разі потреби, держава забезпечить повернення усіх громадян України з-за кордону”, – зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE