Politerno > Україна і світ > Залужний звернувся до жителів ОРДЛО, а Росія зірвала екстрене засідання ТКГ

Залужний звернувся до жителів ОРДЛО, а Росія зірвала екстрене засідання ТКГ

  • 18 Лютого, 2022
  • 550 Переглядів
  • 0
Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний звернувся до жителів ОРДЛО та вкотре наголосив, що Київ не планує і не проводить наступальні операції на сході України.

Про це йдеться у заяві Залужного.

“Дорогі співгромадяни, особливо ті, хто мешкає на тимчасово окупованих територіях!

Бойовики, підтримувані Російською Федерацією, продовжують загострювати ситуацію, свідомо вводячи в оману жителів тимчасово окупованих територій.

Заяви ватажків окупаційних адміністрацій про нібито наступ Збройних сил та силові сценарії звільнення тимчасово окупованих територій не відповідають дійсності. Надану мною інформацію підтверджують і в ОБСЄ.

Вкотре повторюю – військово-політичне керівництво держави не планує і не проводить наступальні операції на сході України. Єдиний прийнятний для нас варіант деокупації наших людей і територій – політико-дипломатичний.

Наступальна операція на Донбасі обов’язково призведе до чисельних жертв серед цивільного населення, тому такі сценарії навіть не розглядаються.

Україна була і є відданою принципам і нормам міжнародного права та людської моралі. Для нас, на відміну від окупантів, життя наших українських громадян на всій території нашої держави та за її межами є найвищою цінністю”, – зазначив Залужний.

Він наголосив, що ЗСУ не ведуться на провокації та не стріляють по житлових районах, де бойовики розмістили свої позиції.

Головнокомандувач просить не вірити брехні окупантів, оскільки ті використовують людей для ескалації ситуації з метою розв’язання чергового кровопролиття.

Своєю чергою Українська делегація в ТКГ повідомила, що позачергове засідання Тристоронньої контактної групи щодо вирішення конфлікту на сході України 18 лютого не відбулося через відмову Росії

“Українська делегація в Тристоронній контактній групі (ТКГ) повідомляє, що, на жаль, позачергове засідання ТКГ, скликане на 18 годину 18 лютого 2022 року з ініціативи Координатора ОБСЄ в ТКГ, не відбулося через відмову російської сторони”, – заявила українська сторона.

Україна підтверджує свою готовність до негайного обговорення в рамках Тристоронньої контактної групи питань деескалації безпекової ситуації на лінії розмежування “для запобігання будь-яким провокаціям та припинення поширення в інформаційному просторі панічних настроїв”.

Нагадаємо, після оголошення ватажком “ДНР” Пушиліним “евакуації” в окупованому Донецьку вишикувалися черги до банкоматів та заправок.

Ватажок непідконтрольних українській владі регіонів Луганської області Леонід Пасічник вслід за Пушиліним оголосив про евакуацію населення на територію Росії.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE