Politerno > Україна і світ > Ердоган повідомив Швеції та Фінляндії, за яких умов підтримає їхній вступ до НАТО

Ердоган повідомив Швеції та Фінляндії, за яких умов підтримає їхній вступ до НАТО

  • 21 Травня, 2022
  • 500 Переглядів
  • 0

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у суботу провів телефонні розмови з генеральним секретарем НАТО та лідерами Швеції й Фінляндії.

Деталі цих розмов, як повідомляє “Європейська правда”, оприлюднила офіційна Анкара.

Як відомо, Ердоган продовжує опиратися вступу Фінляндії і Швеції до Альянсу, а у на початку тижня навіть відмовлявся говорити з посланцями цих держав, однак у суботу вирішив поспілкуватися зі Стокгольмом та Гельсінкі, щоби повідомити їм про розбіжності щодо терористичних організацій.

Туреччина стверджує, що Швеція та Фінляндія приховують людей, пов’язаних з угрупованням Робітничої партії Курдистану (PKK) і послідовників Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту 2016 року, наводить аргументи Ердогана Reuters.

Прем’єр-міністру Швеції Магдалені Андерссон Ердоган сказав, що Анкара очікує кроків для вирішення цієї проблеми, а також заявив, що Швеція має зняти ембарго на експорт зброї, яке вона наклала на Туреччину після її вторгнення в Сирію в 2019 році (прим: сама Туреччина при цьому намагається не називати свої дії вторгненням).

Також, як повідомляє турецька агенція Анадолу, Ердогана вимагає у Швеції “серйозних та конкретних кроків, що поділяють побоювання Туреччини щодо терористів РКК, а також сирійського та іракського відгалужень цієї кривавої організації”, – сказав Ердоган.

В розмові з президентом Фінляндії Саулі Нііністо, Егдоган заявив,  що відсутність боротьби з терористичними організаціями, які становлять загрозу для союзника по НАТО, не відповідає духу альянсу.

Після цього Ердоган провів переговори з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Нагадаємо, 18 травня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE