Politerno > Україна і світ > В Європі все більше схиляються до військово-морської операції з прориву блокади РФ Чорного моря

В Європі все більше схиляються до військово-морської операції з прориву блокади РФ Чорного моря

  • 24 Травня, 2022
  • 437 Переглядів
  • 0

У Європі зростає підтримка проведення військово-морської операції з деблокади Чорного моря та супроводу суден з українським зерном з Одеси до протоки Босфор у Туреччині.

Про це в інтерв’ю Bloomberg, опублікованому 24 травня, на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі розповів президент Естонії Алар Каріс.

Через блокування Росією українських портів Україна не може проекспортувати весь обсяг зерна, а лише п’яту частину його наземними шляхами.

Каріс розповів, що добивався військово-морського супроводу зернових вантажів, але “не всі були впевнені, що це гарна ідея”, оскільки це “може призвести до ескалації війни в Чорному морі, але, схоже, це спрацює”.

За словами Каріса, до проведення операції, імовірно, приєднаються Великобританія та деякі інші країни, тому що світ зіткнеться з гуманітарною кризою, “якщо зерна не вивезуть із країни”.

Президент Естонії, говорячи про потенційний захист вантажних кораблів, зазначив, що “це не обов’язково операція НАТО, але, скажімо так, країн НАТО”.

The Times писав, що міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс під час зустрічі в Лондоні 23 травня з главою МЗС Великобританії Ліз Трасс обговорював створення “захисного коридору” з одеського порту. До “коаліції охочих”, за його словами, можуть увійти деякі країни НАТО та держави – імпортери зерна, наприклад, Єгипет.

Дипломатичне джерело повідомило The Times, що Трасс нібито підтримала скерування військових кораблів флоту Великобританії для супроводу вантажних суден з Одеси. Водночас інший західний чиновник визнав у коментарі виданню, що РФ має погодити цю операцію, оскільки “спроба зробити це без згоди Росії підвищить ризик інциденту”.

Представник уряду Сполученого Королівства повідомив 24 травня, що влада Великобританії поки не розглядає можливості скерування військових кораблів до Чорного моря. За його словами, Лондон і далі “інтенсивно працюватиме з міжнародними партнерами, щоб шукати шляхи експорту зерна з України”.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE