Politerno > Україна і світ > “Бізнес адаптується”: Мінінфраструктури підняло тарифи “Укрзалізниці” на 70% на всі вантажі

“Бізнес адаптується”: Мінінфраструктури підняло тарифи “Укрзалізниці” на 70% на всі вантажі

  • 29 Червня, 2022
  • 178 Переглядів
  • 0
УЗ - вантажні перевезення

Міністерство інфраструктури підтримало проведення індексації тарифів УЗ, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.

Про це повідомив у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

“З початку повномасштабної агресії росії “Укрзалізниця” прийняла на себе один із найважчих ударів агресора. Вантажні перевезення, які є ключовим джерелом прибутку компанії, скоротилися на 65,3%, майже 6 300 км колій було зруйновано ворогом.

У той же час залізничники безоплатно евакуювали 3,7 млн пасажирів, перевезли близько 97 тис. тонн гуманітарної допомоги.

Держава субсидує “Укрзалізницю” для того, щоб вона могла продовжувати виконувати свої гуманітарні та оборонні функції. З початку війни на рахунки компанії було спрямовано 10 млрд грн. Щомісячні витрати підприємства сягають більше 7 млрд грн, це враховуючи те, що з березня компанія зменшила операційні витрати на 30%”, – написав міністр.

Проте, за його словами, суто державної підтримки вже недостатньо. Окрім втрат значної частини вантажних та пасажирських перевезень зростають витрати на відновлення залізничної інфраструктури, яка постійно руйнується ворогом, енергоносії та паливно-мастильні матеріали, додав Кубраков.

“Це все ставить під загрозу стабільне функціонування “Укрзалізниці”.

Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію залізничників провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів. Навіть за умов підвищення, українські тарифи залишаються нижчими, ніж в державах ЄС. Завдяки індексації фінансовий стан “Укрзалізниці” буде стабілізовано”, – заявив міністр.

“Ми усвідомлюємо, що підняття тарифів матиме вплив на підприємства, які користуються залізницею для перевезення вантажів. Однак я впевнений, що бізнес, який орієнтований перш за все на зовнішні ринки, адаптує свою діяльність, так, як це робить вся країна в жорстких та несправедливих умовах російської агресії.

Впевнений, що у підсумку від цього кроку переможе і держава, і бізнес, і пасажири”, – резюмував він.

Нагадаємо, президент США Джо Байден оголосив про значне посилення присутності США у Європі в з’язку з російською загрозою.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE