Politerno > Україна і світ > “Харківські угоди”: двом ексміністрам – підозри, Демченку – відставку

“Харківські угоди”: двом ексміністрам – підозри, Демченку – відставку

  • 25 Липня, 2022
  • 1038 Переглядів
  • 0

Правоохоронці повідомили про підозру в державній зраді двом колишнім міністрам за погодження “Харківських угод” на користь РФ. Також 25 липня президент Володимир Зеленський звільнив Руслана Демченка, який лобіював “харківські угоди” в статусі заступника міністра закордонних справ України, з посади першого заступника секретаря РНБО.

Про це повідомляють ДБР та Офіс генпрокурора.

Йдеться про ексміністра закордонних справ Костянтина Грищенка та колишнього очільника Мін’юсту Олександра Лавриновича.

За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані за попередньою змовою групою осіб з колишніми президентом (Янукович) та прем’єр-міністром (Азаров), діючи на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, в порушення Конституції та законодавства України, без фактичного розгляду проєкту угоди та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили її без зауважень.

Внаслідок таких дій підозрюваних та інших осіб у квітні 2010 року було погоджено, підписано та ратифіковано угоду, якою на 25 років було продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту Російської Федерації, а також його збільшення на території АР Крим та м. Севастополя, замість виведення з України.

В ОГП уточнюють, що заступник генерального прокурора підписав повідомлення про підозру колишньому міністру юстиції, а слідчі ДБР, за погодженням прокурора, оголосили підозру колишньому міністрові закордонних справ.

За оперативною інформацією, фігуранти перебувають за кордоном, тому підозри оголошені заочно.

Розслідування триває.

У 2021 році про підозру в цій справі було повідомлено Віктору Януковичу та Миколі Азарову за вчинення державної зради, які оголошені в розшук.

Раніше у МЗС заявляли, що Руслан Демченко “не був причетний до підготовки” угод, а секретар РНБО Данілов стверджував, що якщо його заступник “брав участь, то теж має нести відповідальність”.

Коментуючи сьогоднішнє рішення президента щодо звільнення Демченка, радник голови ОП Михайло Подоляк заявив:

“Прекрасно розумію, що хочеться сенсацій. Але в даному випадку мова йде про інше. З одного боку, президент продовжує кардинально змінювати роботу блоку безпеки та оборони з урахуванням викликів військового часу. Сьогодні потрібні виключно швидкі професійні рішення. Більше того, сьогодні маємо виснажливий формат війни. Не всі менеджери з різних причин можуть втримати цей темп, ритм, навантаження. Ми ж говоримо в даному випадку про вкрай важку модераційну роботу 24 на 7.

Тому через особисті причини, пов‘язані зі складним станом здоров‘я, пан Демченко не зможе продовжувати виконувати роботу, оскільки потребує серйозного лікування”.

Подоляк зазначив, що Демченко є “професійним дипломатом”, що активно працював на різних посадах державної служби протягом практично всього часу незалежності України, і з першого дня повномасштабного вторгнення перебував на робочому місці в Києві.

“Тож сьогодні президент ухвалив певні кадрові рішення, перерозподілив обов’язки між іншими членами команди, оптимізував роботу РНБО під нові виклики нинішнього формату війни”, – підсумував радник голови ОП.

Нагадаємо, керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов очолить також комітет з питань розвідки при президенті України. Звільнений з посади командувача Сил спеціальних операцій Григорій Галаган призначений першим заступником керівника Центру спеціальних операцій А СБУ.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE