Politerno > Україна і світ > У Раді хотіли заборонити військовим бути депутатами та висловлюватися про внутрішню політику – поправки відхилили

У Раді хотіли заборонити військовим бути депутатами та висловлюватися про внутрішню політику – поправки відхилили

  • 16 Березня, 2023
  • 4791 Переглядів
  • 0

Олександр Погребиський

Верховній Раді пропонували прийняти поправки до законопроєкту, які б заборонили військовослужбовцям коментувати внутрішню політику та бути депутатами будь-якого рівня.

Про це у Facebook повідомив ексгенпрокурор Юрій Луценко, передає Цензор.НЕТ.

“Вчора на комітеті ВР вибухнула бомба. Причому бомба добре замаскована. Бо якщо ви шукатимете текст суперскандальних правок по номеру законопроекту 4210 – ви їх не знайдете. Зате їх можна знайти по назві закону ” … про зміцнення демократичного цивільного контролю над ЗСУ…”

В цьому законопроекті пропонується:

– заборонити всім військовослужбовцям висловлюватися про внутрішню політику;
– заборонити всім військовослужбовцям бути депутатами будь якого рівня;
– передати від Главкома до Міністра оборони функцію подання для призначення нач Генштабу та командуючих видів ЗСУ”, – йдеться в повідомленні.

За словами Луценка, вчора ці правки були відхилені.

“Але залишився стійкий присмак бажання закрити рот героям війни і звязати руки особисто Залужному”, – додав ексгенпрокурор.

Ось як поправки до законопроєкту 4210 прокоментував депутат Київської міської ради Олександр Погребинський:

Міністр цивільний, президент цивільний, Верховна рада цивільна, призначають військовому керівнику військову команду.

Ну що друзі, я Вас вітаю……

Це робиться гарно завернуто через концепцію Міністерство оборони, посилаючись на НАТО. Між першим та другим читанням законопроєкту 4210 запхнули ось такий “гарний” диктатурний” список норм:

  • міністр оборони наділений повноваженнями щодо затвердження Положення про Генеральний штаб Збройних Сил України;

  • міністр оборони подає Президенту України кандидатури офіцерів вищого військового командування для призначення на керівні посади у Збройних Силах або їх звільнення;

  • підвищення ролі Верховної Ради України у затвердженні кандидатур офіцерів на призначення на найвищі посади в ЗСУ;

  • визначення механізмів, які заборонятимуть військовослужбовцям, а особливо військовим керівникам, висловлювати свої коментарі стосовно внутрішньополітичних питань, а також їх участь у політичній діяльності відповідно до конституційних прав та меж військової служби;

  • визначення механізмів, які заборонятимуть чинним військовослужбовцям балотуватися чи займати політичні посади будь-якого рівня, у тому числі у Верховній Раді України;

  • повноваження військових керівників включали тільки можливість дорадчої допомоги керівним органам прийняття рішення, таким як РНБО, а не здійснення функцій членів з повноцінним правом голосу, оскільки це перетворює їх на безпосередніх учасників процесу формування політики;

  • скасування специфікації повноважень, відповідальності Генерального штабу Збройних Сил України протягом усього процесу планування оборони та управління ресурсами, а натомість визначати ці повноваження та обовʼязки за допомогою директив, що видаватимуться Міноборони.

Це порушення конституційних прав, якщо, згідно з чинним законодавством, в нас військовослужбовці й так позбавлені багатьох норм, що доступні громадянам, то зараз це ще більш поглиблюється

Тут все “збалансовано”.

Найголовніше, це порушення конституційних прав, якщо, згідно з чинним законодавством, в нас військовослужбовці й так позбавлені багатьох норм, що доступні громадянам, то зараз це ще більш поглиблюється.

Прямо забороняється участь у виборах та висловлення публічно своєї думки стосовно внутрішньополітичних процесів.

Щоб Рада все ж прийняла Закон, тут їй дозволяється затверджувати кандидатури військових керівників саме через раду, ніби вона в процесі.

Тепер (увага!) подає цих керівників не Головнокомандувач, яким зараз є Залужний, а міністр оборони, саме президенту. (Зараз це робить Головнокомандувач). І так, щоб ви розуміли, не Головнокомандувач формує собі команду, а міністр оборони йому формує команду, за погодженням з президентом та ВРУ. Міністр цивільний, президент цивільний, Верховна рада цивільна, призначають військовому керівнику військову команду.

Друзі, ми вже майже в диктатурі…

Нагадаємо, Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW) затримало дев’ять людей, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії, шестьох з них заарештовано.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE