Politerno > Україна і світ > Індекси споживчих настроїв в Україні погіршилися за усіма індикаторами

Індекси споживчих настроїв в Україні погіршилися за усіма індикаторами

  • 14 Липня, 2023
  • 446 Переглядів
  • 0

У червні 2023 року зафіксовано падіння усіх складових індикатора споживчих настроїв українців – від особистого матеріального становища до стану економіки країни, від оцінок поточної ситуації до очікувань на майбутнє.

Про це повідомляє дослідницька агенція Info Sapiens, яка з 2019 року проводить оцінки споживчих настроїв в Україні (з 2000 року дослідження проводило GfK Ukraine, – ред.).

Як зазначають аналітики, у червні 2023 року прослідковувалася більш песимістична оцінка населенням України як ситуації станом на зараз, так і майбутнього.

“Фіксується зниження показників за усіма складовими індикатора – знизився, як індекс споживчих настроїв, так і індекси поточного становища та економічних очікувань. Загалом, прослідковується більш песимістична оцінка населенням України як ситуації станом на зараз, так і майбутнього” – коментують аналітики Info Sapiens.

За даними дослідження, Індекс споживчих настроїв українців зменшився на 9,5 пунктів та становить 82,5 п. Зменшилися усі складові індикатора.

Індекс поточного становища зменшився і складає 52,3, що на 6,1 п. нижче за рівень цього показника у травні. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 47,3, що на 3,1 п. нижче за показник у травні;
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 9 п. та встановився на позначці 57,3 п.

Індекс економічних очікувань  у червні зменшився на 11,8 п. та складає 102,6 п. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 96,4 п., що на 11,2 п. нижче за рівень цього показника у травні;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зменшився на 14,1 п. та складає 87,3 п.;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зменшився на 10,2 п. порівняно з минулим місяцем та складає 124,1 п.

У червні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зріс на 9,1 п. та складає 129,9 п. 

Індекс інфляційних очікувань зріс на 8,3 п. та складає 182,3 п.

Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 6,7 п. та складає 138,6 п.

Як повідомлялося, вартість борщового набору в Україні за останні 5 років зросла у 2,2 рази, а лише за останній рік – у 1,4 рази. 

Нагадаємо, твіт президента України Володимира Зеленського дорогою на саміт НАТО у Вільнюсі з критикою того, що Альянс збирається запропонувати Україні, ледь не призвів до зворотного ефекту.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE