Politerno > Україна і світ > РФ отримує від Китаю технології для війни проти України, – розвідка США

РФ отримує від Китаю технології для війни проти України, – розвідка США

  • 27 Липня, 2023
  • 302 Переглядів
  • 0
Китай - РФ - газ

Американська розвідка заявляє, що Китай постачає в РФ військові технології для ведення війни проти України.

Про це йдеться у звіті Офісу директора національної розвідки (ODNI), який опублікував Комітет з питань розвідки Палати представників Конгресу США, пише “Європейська правда”.

За даними американської розвідки, “КНР надає деякі технології подвійного призначення, які російські військові використовують для продовження війни в Україні, попри міжнародні санкції та експортний контроль”.

“Митні дані показують, що державні оборонні компанії КНР відправляють навігаційне обладнання, антирадарні технології та деталі винищувачів російським державним оборонним компаніям, що перебувають під санкціями”, – сказано у документі.

Розвідка США також зазначає, що Китай став “ще більш важливим партнером” для Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну минулого року: розрахунки за торгівлю здійснюються в китайській валюті юань, КНР збільшила імпорт російських енергоносіїв, а фінансові установи обох країн розширюють використання внутрішніх платіжних систем.

“Розвідувальній спільноті бракує достатньої інформації, щоб оцінити, чи навмисно Пекін перешкоджає перевіркам уряду США у Китаї того, яким є призначення експортованих товарів”, – йдеться у звіті.

Нагадаємо, за даними Politico, попри власні заклики до миру Китай в останній рік активно нарощував торгівлю товарами подвійного призначення з Росією, зокрема допомагав Москві отримувати західні технології, недоступні для РФ через санкції.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE