Politerno > Україна і світ > Нацгвардійці, які збивають дрони над Київщиною, заявили про недоплати

Нацгвардійці, які збивають дрони над Київщиною, заявили про недоплати

  • 2 Серпня, 2023
  • 359 Переглядів
  • 0

Військовослужбовці Нацгвардії заявили, що вже протягом кількох місяців не отримують передбачені доплати, захищаючи від російських безпілотників небо над критичною інфраструктурою Київської області в складі ротної групи.

Відповідне звернення отримала “Українська правда“.

За словами військових, вони виконують бойове завдання за таємним наказом військової частини – прикривають повітряний простір об’єкта критичної інфраструктури, відбиваючи удари армії РФ. Журналістам вдалося з власних джерел дізнатися номер, дату і назву документу та підтвердити інформацію про ці задачі.

Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ від 26 січня, захисники, які виконують бойові завдання “з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури” мають отримувати додаткову винагороду в розмірі 30 тисяч гривень. Однак, згадані нацгвардійці з Київщини поскаржилися, що їм припинили доплати з лютого 2023 року – виплачуються лише основні 20 тисяч грн.

Військові розповіли, що кілька разів зверталися до свого керівництва для з’ясування причин. У одній з відповідей, за даними “УП”, пояснили, що група бійців нібито залучена не до роботи ППО, а до охорони об’єкта.

Журналісти звернулися за коментарями до командувача військової частини В’ячеслава Сивка та пресслужби Нацгвардії. У останній обіцяли надати відповідь, але за два тижні вона не надійшла.

“Командир військової частини відмовився коментувати питання особисто, при цьому наполягаючи на тому, що редакція має дочекатись відповіді пресслужби, оскільки “неправильна інформація може використовуватись ворогом”, – йдеться в матеріалі.

Напередодні президент України підписав закон, який передбачає зміни у доплатах та відпустках для українських військових. Фахівці пояснили, хто з військовослужбовців тепер буде отримувати додаткову винагороду.

Нагадаємо, суддю Вищого антикорупційного суду Андрія Біцюка запідозрили в тому, що він ділиться з дружиною-адвокаткою матеріалами справ, а вона допомагає йому виписувати судові рішення щодо високопосадовців, підозрюваних у корупції.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE