Politerno > Україна і світ > Термін – три місяці: Латвія попросить тисячі російських громадян покинути країну

Термін – три місяці: Латвія попросить тисячі російських громадян покинути країну

  • 4 Серпня, 2023
  • 329 Переглядів
  • 0

Управління у справах громадянства та міграції Латвії попросить 6 тисяч російських громадян залишити країну − листи з відповідним проханням надішлють у вересні.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на LSM.

Йдеться про тих, хто навіть не спробував пройти перевірку на отримання статусу постійного жителя ЄС.

“Десь 5-6 тисяч, за моїми прогнозами. Це люди, які не виявили жодного бажання – ні складати іспит, ні отримати тимчасову посвідку на проживання. Тобто ті, які мовчать. Якщо дивитися на закон, який він зараз є, то PMLP просто повинне висилати вимогу покинути країну протягом 3 місяців”, – зазначив голова Комісії Сейму з громадянства, міграції та згуртування суспільства Інгмарс Лідак.

У Міністерстві внутрішніх справ Латвії підтвердили, що такі листи готують. За попередніми підрахунками, адресатів може бути близько 6 тисяч.

Пряма мова заступника держсекретаря МВС Вілніса Вітоліньша: “Якщо у людини немає прав перебувати в країні, то потрібно виїжджати в країну, де у людини є право на перебування. Час для виїзду – три місяці. Він дається для того, щоб людина могла виїхати без поспіху.

Якщо людина продовжує перебувати в Латвії незаконно, то може настати момент, коли державні структури про це дізнаються і, відповідно, нагадають про те, що потрібно виїжджати. Кримінальна відповідальність не передбачена, але передбачена адміністративна, тож людину можуть оштрафувати”.

Водночас він додав, що такі громадяни можуть отримати будь-який інший дозвіл на перебування в Латвії, наприклад, візу або тимчасову посвідку на проживання.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Латвія вирішила попросити російських громадян, які проживають в країні, скласти обов'язковий іспит на знання латиської мови.

Це викликало неоднозначну реакцію в країні, де з моменту розпаду СРСР мешкають тисячі росіян, які так і не отримали громадянство Латвії. Критики кажуть, що багато з них не змогли інтегруватися в латвійське суспільство.

Нагадаємо, у 2022 році тодішній голова СБУ Іван Баканов вручив автору “Квартал-95” Валерію Жидкову відомчу відзнаку – пістолет Glock 17 Gen 5.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE