Politerno > Україна і світ > У справі щодо хабарництва нардепки Марченко фігурує фонд ще одного “слуги народу”

У справі щодо хабарництва нардепки Марченко фігурує фонд ще одного “слуги народу”

  • 3 Жовтня, 2023
  • 1904 Переглядів
  • 0

Вищий антикорупційний суд оприлюднив нові подробиці справи щодо хабаря для екс-нардепки від «Слуги народу» Людмили Марченко. У цій справі лист-звернення щодо переправлення громадян за кордон під виглядом волонтерів скеровувала благодійна організація «Фонд родини Камельчуків», співзасновницею якої є дружина нардепа від «Слуги народу» з Львівщини Юрія Камельчука.

Журналісти “ДК Захід” опублікували короткі уривки із ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні №52023000.

– протоколу допиту свідка ОСОБА_11 від 23.03.2023, відповідно до якого ОСОБА_3 у березні 2023 року повідомила ОСОБА_11, що за неправомірну вигоду у сумі 6 000 доларів США службові особи Київської ОВА, а також народний депутат України ОСОБА_4 можуть посприяти перетинанню ОСОБА_11 державного кордону України, включивши інформацію про нього до ОСОБА_4 та саме остання буде спілкуватись із службовими особами Київської ОВА з цього приводуінформаційної системи «Шлях», а також що така неправомірна вигода призначається саме ОСОБА_4 та саме остання буде спілкуватись із службовими особами Київської ОВА з цього приводу 

5300 доларів США за «Шлях». Ця сума – неправомірна вигода – призначається саме ОСОБА_4, народному депутату України, йдеться в ухвалі.

– спілкування ОСОБА_3 з ОСОБА_11 01.07.2023 щодо підвищення розміру неправомірної вигоди на 300 доларів США у зв’язку із наданням дозволу на перетин державного кордону України саме Київською ОВА, а також надалі щодо узгодження їх зустрічі 05.07.2023 для передачі ОСОБА_11 документів для виїзду за кордон, а ОСОБА_3 – другої частини неправомірної вигоди та те, що ці кошти вона цього ж дня мала передати ОСОБА_4. 

У кримінальному провадженні фігурує відома на Львівщині благодійна організація «Фонд Родини Камельчуків», керівником якого є дружина народного депутата Юрія Камельчука Тетяна Камельчук.

– зустріч ОСОБА_3 та ОСОБА_11 05.07.2023, під час якої, ОСОБА_3 одержала від ОСОБА_11 другу частину неправомірної вигоди у сумі 2 800 доларів США, а також передала ОСОБА_11 документи для перетинання ним кордону як водієм-волонтером від благодійної організації «Фонд родини Камельчуків» (далі – БО «Фонд родини Камельчуків»), та подальше переміщення ОСОБА_3 після одержання другої частини неправомірної вигоди до домоволодіння ОСОБА_4.

– протоколу обшуку житла ОСОБА_4 від 05.07.2023, відповідно до якого, увійшовши до будинку ОСОБА_4 детективи помітили, що остання знаходиться на задньому подвір’ї поблизу огорожі, підійшовши до якої, за огорожею ними було виявлено розкидані кошти купюрами по сто доларів США.

За даними YouControl, Благодійна організація «Фонд родини Камельчуків» зареєстрована у Києві у 2021 році. Її співзасновницями є дві мешканки Червонограда – Тетяна Камельчук, дружина нардепа Юрія Камельчука, та Ірина Богачова. На сайті фонду декларується, що організація «надає підтримку та фінансування нужденним дітям на території всієї України», а під час повномасштабної війни фонд зосередився на отриманні та передачі гуманітарної допомоги з-за кордону.

Сам Юрій Камельчук спершу відмовився коментувати причетність фонду до справи ухилянтів, оскільки розслідування ще триває. «Я не можу без дозволу слідчих чи органів НАБУ, з якими я зустрічався і давав пояснення, нічого коментувати. Інакше це може зашкодити розслідуванню», – заявив Юрій Камельчук ZAXID.NET.

За кілька хвилин нардеп передзвонив та заперечив причетність «Фонду родини Камельчуків» до згаданої справи: «Ні я, ні мої помічники, ні дружина не оформляли подібних довідок. Додатково фонд скерує звернення в НАБУ для пояснення цієї ситуації». Камельчук припустив, що хтось підробив лист-звернення для виїзду ухилянта від імені його благодійної організації.

Колишній нардепці Людмилі Марченко та її помічниці повідомили про підозру у зловживанні впливом, вчиненому у змові групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2 ККУ).

У липні цього року нардепка спільно зі своєю помічницею за хабар 5300 доларів пообіцяла громадянину посприяти у внесенні його даних в інформаційну систему «Шлях» для виїзду за кордон.

За матеріалами справи, відповідний лист-прохання до Бучанської районної військової адміністрації скерувала благодійна організація «Фонд родини Камельчуків». На підставі цих документів Київська ОВА надала дозвіл згаданому чоловікові на виїзд за кордон як волонтера з метою перевезення гуманітарного вантажу на територію України.

Після одержання дозволу помічниця нардепки зустрілась з громадянином та отримала від нього другу частину обумовлених коштів – 2 800 доларів, які згодом передала народній обраниці.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва офіційно визнав, що Ігор Коломойський є громадянином України.


Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE