Politerno > Україна і світ > Стало відомо, що отримає Україна за підсумками чергового Рамштайну

Стало відомо, що отримає Україна за підсумками чергового Рамштайну

  • 12 Жовтня, 2023
  • 475 Переглядів
  • 0

Міністерство оборони України оголосило перелік допомоги, яку країни-партнери вирішили надати Україні  за результатами 16 зустрічі союзників у форматі Рамштайн.

Як відомо участь в ній взяв президент України Володимир Зеленський.

В ньому, зокрема, передбачене надання як боєприпасів, так і теплого одягу для українських військових, засобів розмінування, пального та медичного обладнання.

США:  новий пакет допомоги вартістю 200 млн доларів включатиме боєприпаси для ППО, артилерійські боєприпаси та ракети, посилення авіаційного озброєння, протитанкову зброю.

Велика Британія: повний пакет допомоги для фінансування розмінування та обслуговування техніки на 115 млн євро.

Данія: передача F-16 на початку 2024 року.

Фінляндія: новий пакет допомоги на 95 млн євро.

Канада: 25 млн доларів на теплу уніформу для військових та підготовку до зимової кампанії.

Бельгія: підготовка пілотів F-16 та планувальників місій, бельгійські компанії Sabena Engineering і Patria Bec нададуть суттєву технічну підтримку флоту F-16. Крім того, країна знову прийме на навчання загін українських технічних спеціалістів. З 2025 року Бельгія надаватиме Україні винищувачі F-16.

Норвегія: 18,5 млн доларів на розмінування.

Іспанія: додаткові системи ППО, теплий одяг для воїнів та генератори для підготовки до зими, а також 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування.

Німеччина: посилення української системи ППО додатковими ракетами, а також танки.

Болгарія: підписано меморандум про наміри між Міністерством оборони Украни та Міністерством оборони республіки Болгарія. Меморандум визначає, але не лімітує основні напрями подальшої співпраці між країнами в сфері оборони. Він, крім іншого, включає співпрацю за напрямами кібернетичної безпеки, стратегічних комунікацій, а також надання матеріально-технічної допомоги. Країна допомагатиме з мовними курсами для пілотів F-16.

Литва: два зенітно-ракетні комплекси NASAMS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також електрогенератори, армійські похідні ліжка та тепла уніформа для зимової кампанії.

У Міноборони наголосили, що цей перелік не є вичерпним.

Нагадаємо, Росія втратила близько 300 тисяч солдатів і найманців з початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE