Politerno > Україна і світ > Американці хочуть конфіскувати яхту підсанкційного російського олігарха Керімова

Американці хочуть конфіскувати яхту підсанкційного російського олігарха Керімова

  • 23 Жовтня, 2023
  • 291 Переглядів
  • 0

Прокуратура Нью-Йорка подала позов про цивільну конфіскацію 106-метрової супер’яхти Amadea вартістю понад 300 мільйонів доларів, пов’язану з російським олігархом Сулейманом Керімовим.

Про це в понеділок повідомило Міністерство юстиції США

Згідно з матеріалами позову, Керімов, що перебуває під американськими санкціями з 2014 року через причетність до російської агресії проти України, у 2021-му домовився про купівлю супер’яхти Amadea через підставних осіб.

Серед іншого, у вересні 2021-го супер’яхта формально перейшла у власність новоствореної компанії Errigan Marine, власником якої номінально є Євгеній Кохман, голова підсанкційного яхтового брокера Imperial Yachts.

“З жовтня 2021 року до конфіскації яхти владою Фіджі у квітні 2022 року Керімов та / або члени його сім’ї неодноразово подорожували на борту Amadea, планували масштабний ремонт Amadea, складали довгострокові плани щодо розкладу рейсів Amadea, а також взяли на себе всі зобов’язання та відповідальність за утримання Amadea та поточні витрати”, – пише американський Мін’юст.

Сулейман Керімов – один із найбагатших громадян Росії, статки якого, за оцінками Forbes, становлять 10,7 мільярда доларів. Більшість статків Керімова пов’язані з його часткою в російській золотодобувній компанії “Полюс”.

Міністерство фінансів США запроваджувало санкції проти Керімова у 2014 й 2018 роках у відповідь на дії Росії в Сирії та Україні, а у травні 2023-го обмеження торкнулись і “Полюсу”.

Нагадаємо, топ-дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у понеділок підтвердив відсутність рішення щодо виділення траншу у 500 мільйонів євро для допомоги Україні зброєю.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE