Politerno > Україна і світ > Бутусов заявив, що підлеглі Сирського збирають дані про політичні погляди в армії

Бутусов заявив, що підлеглі Сирського збирають дані про політичні погляди в армії

  • 24 Жовтня, 2023
  • 945 Переглядів
  • 0

Юрій Бутусов

З якою ціллю адмінуправління Командування Сухопутних військ наказало збирати політичну інформацію про військовослужбовців? Чи створює це ризик, що втягнуть армію у вибори на стороні однієї з політичних сил?

20 жовтня адміністративне управління штаб сухопутних військ ЗСУ розіслало наказ з поміткою “терміново” до усіх підпорядкованих військових частин та з’єднань усіх рівнів надати інформацію про членів керівних органів політичних партій, які мобілізовані до лав ЗСУ. Військові командири мають вказати прізвище, партійну приналежність, назву посади в керівному органі армії, та надати вказану інформацію адмінуправлінню КСВ до 25 жовтня.

Які питання це викликає?

1. На якій законній підставі адміністративне управління КСВ збирає інформацію? Адже армія не має ніякої причетності до політичної діяльності, і не повинна цим цікавитись взагалі. Коли військовослужбовці мобілізуються, їх нікто не питає про політичні погляди та статуси.

2. Яка причина спонукала начальника адміністративного управління Матвійця відволіктися від своїх прямих обов’язків і зацікавитись політичними поглядами в армії? Можна було б подумати, що з документообігом у КСВ повний порядок, усі рапорти вчасно розглянуті, усі запити оброблені, військовослужбовці вчасно отримують необхідні відповіді та документи, але на жаль, паперовий тягар висить ярмом на шиї військових. Навіщо до цього додається ще й питання про політичну приналежність військовослужбовців? Навіщо під час боїв забирають час у командирів військових частин, щоб вони питали підлеглих про політичні погляди та партійний статус, яка в цьому військова необхідність?

3. Чи не виглядає це дуже небезпечною спробою втягнути армію у політичну кампанію на боці однієї з політичних сил? Хіба не розуміє адміністративне управління КСВ, що таке опитування не має ніякого значення для захисту країни, а навпаки – може стати початком дуже небезпечної політизації на офіційному рівні, і потім можуть бути інші питання про політичні погляди в армії, про ояльних та не лояльних з точки зору політики військовослужбовців? Якщо владі треба збирати інформацію про політичні погляди в армії, то навіщо це робиться через командування сухопутних військ, хіба це належить до завдан та функцій сухоутних військ?

Сподіваюсь, команудвання Сухопутних військ розбереться в ситуації та надасть суспільству та армії пояснення щодо вимог адміністративного управління.


Нагадаємо, фракція Республіканської партії в Палаті представників за підсумками п’яти раундів голосування у вівторок обрала нового кандидата у спікери палати – ним став виходець зі штату Міннесота Том Еммер.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE