Politerno > Україна і світ > Остін у Києві: Зеленський каже, що “буде більше артилерії – снарядів”

Остін у Києві: Зеленський каже, що “буде більше артилерії – снарядів”

  • 20 Листопада, 2023
  • 465 Переглядів
  • 0

Глава Пентагону Ллойд Остін 20 листопада прибув до Києва з неоголошеним візитом. З президентом Володимиром Зеленським він обговорив підготовку до чергового засідання у форматі “Рамштайн”, ситуацію на фронті та важливість допомоги Україні перед зимою. 

Як повідомляє Офіс президента, Зеленський у розмові з Остіном наголосив на важливості безперервного постачання союзниками всього необхідного озброєння та снарядів, а також підкреслив необхідність у “посиленні спроможностей України напередодні зимового періоду”.

Також, зазначають в ОП, президент України й голова Пентагону обговорили мореплавство в Чорному морі й забезпечення функціонування альтернативного "зернового коридору" після демаршу РФ.

"Дуже важливо, що нам вдалося досягти прогресу у встановленні контролю над Чорним морем, а також забезпечити роботу альтернативного гуманітарного маршруту. Це дає Україні змогу залишатися гарантом глобальної продовольчої безпеки", – цитують у повідомленні Зеленського.

Після зустрічі з головою Пентагону Ллойдом Остіном у понеділок Зеленський анонсував новий пакет військової допомоги від Сполучених Штатів.

"Є новий оборонний пакет для нашої держави від Сполучених Штатів. Я вдячний. Зокрема, буде більше артилерії – снарядів, які потрібні саме зараз", – сказав голова держави.

Зеленський не уточнив, коли саме має бути оголошений новий пакет військової допомоги.

Востаннє Сполучені Штати у п'ятницю оголошували про відправлення в Україну чергового пакета військової допомоги на початку листопада. Тоді йшлось про відправлення озброєння на суму 125 мільйонів доларів та замовлення на додаткові 300 мільйонів доларів.

Адміністрація Джо Байдена все ще має близько п’яти мільярдів доларів із затвердженого минулого року Конгресом бюджету на надання військової допомоги з американських запасів.

Байден намагається переконати Конгрес США підтримати допомогу як Україні, так і Ізраїлю, і затвердити новий пакет допомоги обсягом 106 мільярдів доларів, що містить понад 61 мільярд доларів фінансування для України.

Нагадаємо, заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма не став відповідати на запитання, коли і за яких обставин його брат Олег залишив Україну.     

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE