Politerno > Україна і світ > Щоб виграти війну потрібно не бруківку класти, а створити власну Організацію Тодта – Касьянов 

Щоб виграти війну потрібно не бруківку класти, а створити власну Організацію Тодта – Касьянов 

  • 24 Листопада, 2023
  • 307 Переглядів
  • 0

Аби виграти війну поти РФ, потрібно ресурси, які зараз витрачають на будівництво нових бізнес-центрів та перекладання тротуарної плитки, спрямувати на зведення оборонних укріплень.

Про це пише автор ZN.UA Юрій Касьянов. Як приклад він навів діяльність Організації Тодта. Остання хоч і працювала на нацистську Німеччину у Другій світовій війні, але її досвідом користувалися й країни антигітлерівської коаліції, і зараз так діє РФ.

«Як зробити так, щоб і вовки були ситі, і вівці цілі?.. Як нам виграти війну і прогодувати всю цю зграю “бізнесменів”, які присмокталися до бюджету через усілякі там прозоро, непрозоро, будівництво доріг, переукладання бруківки, «відновлення інфраструктури»?.. Відповідь є – Організація Тодта», – зазначив Касьянов у Facebook.

Він пояснив, що Фріц Тодт був талановитим інженером і управлінцем, рейхсміністром озброєнь, будував автобани в нацистській Німеччині, і керував найбільшою у світі військово-будівельною організацією. Зокрема, 1938 року Адольф Гітлер доручив Тодту звести так званий Західний вал – величезну оборонну споруду від Люксембургу на півночі до Швейцарії на півдні. Тоді до будівництва цієї оборонної споруди залучили близько 1000 комерційних компаній, об’єднавши їх у 22 будівельні управління. Так виникла Організація Тодта.

Касьянов розповів, що на будівництві Західного валу, який отримав назву Лінія Зігфріда, цивільний персонал працював без вихідних і святкових днів. Цементна промисловість працювала вдень і вночі, постачаючи більш ніж половину своєї продукції на потреби будівництва. Залізниця доставляла на будівництво до 9000 вагонів будматеріалів щодня. Було побудовано 22000 залізобетонних бункерів, не рахуючи інших споруд.

У різний час в Організації Тодта працювали понад 500 тисяч людей. Це були як вільні люди, так і в’язні концтаборів чи остарбайтери. 

«Організація Тодта завжди була на другій лінії Вермахту – будувала лінії оборони, наводила мости, займалася капітальним будівництвом. Тисячі дотів, дзотів, бліндажів, захищених складів, мільйони кілометрів траншей, обшитих дошками, з вогневими точками, системами відкачування води, укриття для підводних човнів, місця пуску балістичних і крилатих ракет (ФАУ-1 і ФАУ-2) побудувала Організація Тодта», – пише Касьянов.

Він наголосив, що німецький досвід створення військово-будівельних організацій використовували й союзники з антигітлерівської коаліції. Зокрема, у багатьох країнах працювали і досі працюють військово-будівельні частини. Водночас Касьянов підкреслив, що сьогодні Росія активно використовує ресурси комерційних будівельних організацій, вибудовуючи бетонні лінії оборони, підземні місця розташування особового складу, підземні штаби, лазні, склади... 

Нагадаємо, на території військової частини в окупованому Джанкої пролунало чотири вибухи.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE