Politerno > Україна і світ > Мера окупованого міста обурив номер “95 кварталу” про переселенку “сіСькадовська”

Мера окупованого міста обурив номер “95 кварталу” про переселенку “сіСькадовська”

  • 3 Січня, 2024
  • 877 Переглядів
  • 0

Міський голова Скадовська Олександр Яковлєв записав відео у відповідь на недоречний жарт від студії “Квартал 95” про переселенку з окупованого росіянами міста, яка, переїхавши на Закарпаття, “кумедно” (якщо можна це так назвати) перекручує українські слова, намагаючись розмовляти з місцевими жителями.

Епізод, яким обурився Яковлєв, вийшов у рамках “Новорічного вечірнього кварталу” 31 грудня в етері каналу “1+1 Україна”.

Сценка зобразила переселенку з окупованого росіянами Скадовська на Херсонщині, яка переїхала на Закарпаття і, соромлячись, намагається розмовляти українською, при цьому сильно перекручуючи слова, надаючи їм “кумедного” звучання.

Жінка пояснює, що досі не спілкувалась українською, тому що вона “сіська довська” (зі Скадовська), “разговорювала на росіянському язику”, а українську хіба у школі “вирчала / вовчара” (вивчала), але вже всі слова “позаблювала” (позабувала), тому не хоче “коверкать рідну мову”.

При цьому місцевий закарпатець, розмовляючи чистою літературною українською, заспокоює жінку: “Не переймайтесь. Головне практикуватися. Помилятися не соромно. Соромно у своїй країні не розмовляти своєю рідною мовою”, – і обіцяє їй допомогти.

Надалі вона пробує говорити українською, “кумедно” перекручуючи слова, а він лагідно її виправляє, насилу стримуючи сміх.

Мер окупованого Скадовська Олександр Яковлєв на своїй Facebook-сторінці опублікував відео, в якому закликав режисерів гумористичного шоу попросити вибачення в людей за “сіськи” зі Скадовська.

“Жарти про “сіськи” зі Скадовська, напевно, комусь здаються дуже дотепними. Але хай це буде на совісті режисерів. Сподіваюся, у них вистачить сили вибачитися перед українцями. Скадовськ сьогодні в окупації, і дійсно, чого зараз потребують скадовчани, – це підтримки”, – зазначив Яковлєв.

Він додав, що у місті багато людей були російськомовними, але всі добре розуміють українську і добре говорять українською.

Яковлєв оголосив про старт флешмобу "Скадовськ говорить українською" і запропонував усім скадовцям зачитати щось українською.

Сам Яковлєв зачитав вірш львівського поета Грицька Чубая «В двадцятий вік не просто жити».

"Детектор медіа" звернувся до «1+1 media» із запитом, чи вважають вони такі жарти щодо людей з окупованих територій прийнятними і чи планують якось відреагувати на обурення голови Скадовська.

Нагадаємо, перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що з депутатів на фронті “не буде толку” і вони потрібні для того, щоб ухвалювати закони.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE