Politerno > Україна і світ > Європарламентар зібрав підписи за позбавлення Угорщини голосу в Раді ЄС

Європарламентар зібрав підписи за позбавлення Угорщини голосу в Раді ЄС

  • 12 Січня, 2024
  • 397 Переглядів
  • 0

Депутат Європарламенту від Фінляндії Петрі Сарвамаа зібрав необхідні 120 підписів під петицією про позбавлення Угорщини права голосу в Раді Євросоюзу.

Про це Сарвамаа повідомив у Twitter (X), повідомляє “Європейська правда”.

За словами Сарваамаа, його петицію підтримали 120 євродепутатів із різних політичних груп і з "кількох держав-членів".

"Ми на крок ближче до того, щоб позбавити Орбана права голосу… Далі було б вкрай важливо якнайшвидше оцінити остаточну загальну підтримку ідеї петиції на пленарному засіданні", – додав він.

На думку євродепутата, його пропозиції можуть бути включені до резолюції Європарламенту стосовно Угорщини, за яку депутати голосуватимуть наступного тижня.

Сарвамаа пропонує застосувати проти Угорщини процедуру відповідно до частини 2 статті 7 Договору про ЄС. Вона передбачає можливість призупинення певних прав, включно з голосом у Раді ЄС, щодо держави, яка неодноразово порушувала цінності Євросоюзу.

Петиція з'явилась після того, як голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що достроково залишить свою посаду, щоб балотуватися в Європарламент. Це може посилити роль Орбана в ЄС: він тимчасово головуватиме в Єврораді в разі, якщо лідери Євросоюзу не знайдуть заміну Мішелю.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак розповіли, що означає двосторонній безпековий договір між країнами, зокрема, щодо можливого нового нападу Росії.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE