Politerno > Україна і світ > Шмигаль та проросійський Фіцо підписали заяву про “довіру і повагу” – Словаччини не блокуватиме купівлю зброї та 50 млрд

Шмигаль та проросійський Фіцо підписали заяву про “довіру і повагу” – Словаччини не блокуватиме купівлю зброї та 50 млрд

  • 24 Січня, 2024
  • 283 Переглядів
  • 0

За підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо глава уряду України Денис Шмигаль підписав із ним спільну заяву, яка покликана посилити двосторонні відносини “на основі взаємної довіри та поваги”.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Дениса Шмигаля.

Заява відзначає тверду та послідовну підтримку Словаччиною європейської інтеграції України.

Вона висловлює підтримку “формули миру” президента Володимира Зеленського і наголошує на важливості участі Словаччини у відновленні України та призначення віцепрем’єр-міністра з плану відновлення, стійкості та економіки знань Словацької Республіки.

Заява підтверджує важливість участі Словаччини у гуманітарному розмінуванні України та відзначає важливість спільних зусиль щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки, підвищення транзитного потенціалу для експорту української сільськогосподарської продукції.

Прем’єри підкреслили важливість розвитку військово-технічного співробітництва на комерційній основі.

Вони також підтвердили готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Після зустрічі з Фіцо в Ужгороді Шмигаль повідомив, що уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу та підтримає програму Ukraine Facility, яка передбачає виділення Україні 50 млрд євро з боку ЄС.

За словами українського прем'єра, були досягнуті такі домовленості: 

  • Уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу.
  • Співпраця у питанні поставок з боку словацької компанії техніки для зведення оборонних рубежів.
  • Словаччина підтримає програму Ukraine Facility, яка передбачає виділення Україні 50 млрд євро з боку Європейського Союзу.
  • Прем’єр Фіцо запевнив у повній підтримці євроінтеграційних прагнень України.

"Україна та Словаччина продовжать плідну співпрацю заради безпеки та процвітання наших країн. Вдячні словацькому народу, який допомагає Україні та українцям у ці непрості часи", – прокоментував також Денис Шмигаль.

Нагадаємо, сьогодні у Росії впав військовий літак Іл-76. Зараз в інформаційному просторі багато маніпулятивної інформації щодо того, хто причетний до авіатрощі та хто був на борту.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE