Politerno > Україна і світ > Родинам загиблих воїнів виплачуватимуть 15 млн грн – закон

Родинам загиблих воїнів виплачуватимуть 15 млн грн – закон

  • 21 Березня, 2024
  • 296 Переглядів
  • 0

Верховна рада ухвалила в цілому закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка.

За його даними, проект №10313 у цілому підтримали 296 депутатів.

Як зазначив Железняк, комітет значно доопрацював законопроект до другого читання.

Зокрема, встановлено на рівні закону грошова виплата в розмірі 15 млн гривень родині захисника в разі його загибелі.

Також підтримана можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, без необхідності через чотири місяці особисто проходити військово-лікарську комісію.

Водночас до другого читанні вилучені всі норми про заборону військовим поширювати певну інформацію в медіа та мережі Інтернет.

Нагадаємо, після початку війни Кабінет міністрів ухвалив рішення про виплати одноразової грошової допомоги у 15 млн гривень за смерть військових їхнім родинам.

У лютому Міноборони запропонувало внести зміни до порядку. Проектом, пропонується встановити, що допомога 15 млн гривень виплачується “відповідно до розміру частки, визначеної в такому розпорядженні у відсотках”.

Документом пропонується розширення кола осіб, які матимуть право на одержання одноразової грошової допомоги, зокрема право жінок (чоловіків), які проживали з військовослужбовцем, військовозобов’язаним або резервістом, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, без реєстрації шлюбу; онуків загиблого (померлого) військовослужбовця, за умови, що їх батьки померли; дітей, народжених після загибелі (смерті) військовослужбовця.

Нагадаємо, 25 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що на війні проти Росії загинули 31 тисяча українських військових.

Читайте також: Україна отримала 4,5 млрд євро від ЄС, стало відомо, на що їх скерують

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE