Politerno > Україна і світ > Україна закликала Ватикан не влаштовувати провокацій на великодні свята

Україна закликала Ватикан не влаштовувати провокацій на великодні свята

  • 27 Березня, 2024
  • 455 Переглядів
  • 0

Український дипломатичний корпус у Ватикані цього року звертався до спеціальної служби у Апостольській Столиці з проханням не влаштовувати акцію примирення українців та росіян під час традиційної Хресної дороги.

Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів посол України у Ватикані Андрій Юраш, пише RISU.

Зазначається, що у 2022 році на Великдень Ватикан під час традиційної Хресної дороги на чолі з Папою Римським доручив уродженкам України та Росії спільно нести хрест і пояснив це бажанням примирення. Та акція викликала хвилю обурення в Україні, проте минулоріч ситуація повторилася.
Посол України у Ватикані запевнив, що українські дипломати зверталися до спеціальної служби у Апостольській Столиці «з проханням більше не повторювати минулого гіркого досвіду».

Також Андрій Юраш наголосив на тому, що майже три роки Україна не мала посла у Ватикані. Це, зокрема, могло відіграти свою роль у ситуаціях пов’язаних з Папою Римським та Україною.

Проте наразі, за словами Юраша, українська дипломатія потужно представлена у Апостольській Столиці й застосовує всі інструменти дипломатії, які не могли задіяти за відсутності посла раніше.

Нагадаємо, у 2022 році у Ватикані провели Хресну дорогу за участю жінок, одна з яких представляла Україну, а друга – Росію. Попри те, що з молитви прибрали слова про «братні народи», ця подія все одно обурила українців.

Читайте також: Масові заворушення в Угорщині, протестанти вимагають відставки Орбана

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE