Politerno > Україна і світ > Зеленський підписав закон, згідно з яким обмежено придатні повинні пройти медичний огляд заново протягом 9 місяців

Зеленський підписав закон, згідно з яким обмежено придатні повинні пройти медичний огляд заново протягом 9 місяців

  • 2 Квітня, 2024
  • 520 Переглядів
  • 0

Чоловіки, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні будуть пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

За новими правилами чоловіки, які були визнані обмежено придатними до служби, повинні будуть протягом 9 місяців пройти повторний медичний огляд.

Тепер є лише два стани – “придатний” і “непридатний” до військової служби. Статут “обмежено придатного скасували”.

Тож повторна лікарська комісія має визначити, до якої саме категорії віднести людину, якщо раніше її вважали “обмежено придатною”.

Також законом передбачена можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, зокрема, за кордоном, без необхідності через чотири місяці особисто проходити військово-лікарську комісію.

Крім того, з’явилася можливість звільнення військовослужбовців для догляду за хворою дитиною віком до 14 років і відпустки для військовослужбовців у разі народження дитини або після поранення.

Як відомо, заступниця міністра оборони Наталія Калмикова 22 березня повідомила, що військовослужбовці, які були визнані “обмежено придатними” до служби, повинні будуть пройти повторний медичний огляд, оскільки Верховна Рада скасувала таке поняття.

Перед цим Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист”, №10313.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення, яким деяким студентам-чоловікам буде дозволено виїжджати за кордон для участі у програмах академічної мобільності. Раніше вони були позбавлені такого права через воєнний стан.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE