Politerno > Україна і світ > У Криму на Ай-Петрі атаковано базу ППО окупантів, загинув командир військової частини

У Криму на Ай-Петрі атаковано базу ППО окупантів, загинув командир військової частини

  • 13 Травня, 2024
  • 245 Переглядів
  • 0

Внаслідок ракетної атаки зазнала пошкоджень військова база ППО на горі Ай-Петрі в тимчасово окупованому Росією Криму, загинув командир військової частини.

Про це повідомили Telegram-канали “Кримський вітер” та “Astra“.

У понеділок 13 травня, близько 6 ранку кілька ракет (імовірно, Storm Shadow) атакували в/ч 85683 на горі Ай-Петрі в Криму, повідомили ASTRA джерела в екстрених службах окупованого регіону. На горі розташована “секретна” військова база ППО 3-го радіотехнічного полку ЗС РФ.

Унаслідок влучання ракет територія військової частини зазнала пошкоджень, загинув командир в/ч 85683 Олександр Кулаков і ще один військовослужбовець. Також є поранені, їхня кількість уточнюється.

Одне джерело “Української правди” у військових колах підтвердило факт удару, не вдаючись у подробиці.

Радари Південного берега – найвідоміший військовий об’єкт Великої Ялти (координати 44.481491, 34.033617).

У радянські роки на вершині гори Ай-Петрі було створено Радіотехнічний центр дальньої розвідки і наведення військ ППО. Куполи захисних споруд радарів у вигляді куль нерідко привертали увагу туристів. Під цими куполами ховаються радіолокаційні комплекси, писали раніше “Крим. Реалії”. Тут же облаштовано військове містечко для тих, хто обслуговує ці об’єкти.

Окупанти сформували тут підрозділ 3-го радіочастотного полку ПКС РФ. Це військове формування у складі радіотехнічних військ ПКС РФ на базі 40-ї радіотехнічної бригади Повітряних сил України.  

Нагадаємо, російські війська обстріляли село Кізомис Білозерської громади Херсонської області, загинули дві людини.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE