Politerno > Україна і світ > Угорщина провалила прийняття Радою Європи мирного плану, запропонованого Україною

Угорщина провалила прийняття Радою Європи мирного плану, запропонованого Україною

  • 17 Травня, 2024
  • 373 Переглядів
  • 0

Угорщина наклала вето на резолюцію Ради Європи, яка визнає формулу миру, запропоновану Україною формулу миру

Про це 17 травня повідомив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто, пише Гордон.

“Сьогодні Рада [Європи] хотіла ухвалити резолюцію, в якій прагнула визнати винятково мирний план президента [України Володимира] Зенеського як формулу миру, яку треба розглянути і підтримати. Це неприпустимо для нас. Інші теж розробляли мирні плани, не гірші за мирний план українського президента”, – заявив Сіярто.

За його словами, більшість членів Ради Європи відхили його пропозицію включити до резолюції й інші мирні плани, тому він наклав на неї вето.

“Замість фантазій про ядерну війну нам нарешті потрібні реальні мирні перемовини. Вони можуть відбутися лише тоді, коли за столом переговорів будуть усі воюючі сторони”, – додав Сіярто.

Він заявив, що після виключення РФ з Ради Європи платформа “втратила можливість стати чудовим майданчиком для розбудови миру”.

Контекст

Угорщина виступає проти військової допомоги Україні та підтримує тісні економічні зв’язки з Росією навіть після її повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Цю формулу миру мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

У травні 2023 року глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що “Європу охопив воєнний психоз” та підтримав “мирний план” Китаю.

24 квітня 2024 року прехидент України Володимир Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру й у неї є конкретний план, як це зробити.

Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров 3 травня.

Читайте також: Орбан озвучив неочевидні для Європи “проблеми” через важке поранення Фіцо

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE