Politerno > Україна і світ > Три європейські країни визнали державність Палестини, Ізраїль заявив про образу і що “не залишить це так просто»

Три європейські країни визнали державність Палестини, Ізраїль заявив про образу і що “не залишить це так просто»

  • 22 Травня, 2024
  • 207 Переглядів
  • 0

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив про негайне відкликання послів в Ірландії та Норвегії для консультацій після того, як ці країни оголосили про визнання Палестини незалежною державою.

Про це повідомляє Times of Israel, передає Укрінформ.

«Викривлений крок цих держав є образою для жертв 7 жовтня. Він також шкодить зусиллям, спрямованим на повернення 128 заручників», – йдеться в заяві Каца.

За його словами, це робить мир менш імовірним і підриває право Ізраїлю на самооборону.

Кац підкреслив, що «надсилає недвозначний сигнал Ірландії та Норвегії – Ізраїль не залишить це так просто».

Іспанія та Ірландія слідом за Норвегією оголосили у середу, що визнають Палестинську державу – крок, який очікувано викличе жорстку негативну реакцію Ізраїлю.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

Про рішення Іспанії оголосив прем’єр-міністр Педро Санчес. Він підкреслив, що це визнання не є образою ні Ізраїлю, ні єврейського народу.

“Я хочу прояснити одну річ: це визнання не спрямоване проти когось, воно не спрямоване проти народу Ізраїлю, народу, який ми цінуємо. І тим більше воно не спрямоване проти євреїв, чудового народу, історія якого пов’язана з Іспанією”, – оголосив Санчес у парламенті, якого цитує видання El Pais.

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив, що його країна визнає Палестину, тому що “ми віримо в свободу і справедливість як фундаментальні принципи міжнародного права”.

“Це заява про однозначну підтримку рішення про створення двох держав, єдиного надійного шляху до миру та безпеки для Ізраїлю, Палестини та їхніх народів”, – заявив Гарріс, якого цитує RTE.

Глави урядів Ірландії та Іспанії зробили свої оголошення після того, як раніше у середу прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що його країна визнає Палестинську державу.

Рішення Норвегії, Іспанії та Ірландії про визнання Палестинської держави набудуть чинності 28 травня.

Ірландія, Норвегія та Іспанія тепер приєдналися до 143 держав-членів ООН зі 193 загалом, які визнають Палестинську державу.

Читайте також: “Якщо мала місце ліквідація – то це серйозний дзвіночок для Путіна”: три версії загибелі президента Ірану

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE