Politerno > Україна і світ > Єврокомісія вже у липні планує скерувати на потреби України частину коштів із заморожених банківських активів Росії

Єврокомісія вже у липні планує скерувати на потреби України частину коштів із заморожених банківських активів Росії

  • 22 Травня, 2024
  • 133 Переглядів
  • 0

Європейська комісія анонсувала першу виплату з надприбутків від користування замороженими активами Росії на території Євросоюзу в липні 2024 року, йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

“Я вітаю офіційне рішення, ухвалене в Раді, яке дасть змогу використати на користь України надзвичайні прибутки від активів російського Центрального банку, знерухомлених у межах санкцій, запроваджених після агресивної війни Росії проти України. ЄС обрав шлях, який є юридично обґрунтованим і гнучким, щоб підтримка могла бути адаптована до найбільш нагальних потреб України. Швидкість, як і раніше, має велике значення, і Комісія продовжить докладати всіх зусиль, щоб перший платіж було здійснено вже в липні”, – заявив виконавчий віцепрезидент з питань економіки Валдіс Домбровскіс.

Водночас віцепрезидентка з цінностей і прозорості Віра Йоурова заявила, що сьогоднішнє рішення знаменує собою “значний крок уперед у нашій незмінній підтримці України”, пише Мета.

“Ця ініціатива не тільки допомагає Україні в її відновленні, а й говорить про нашу прихильність дотриманню міжнародного права і справедливості. У 2024 році кошти, отримані від іммобілізованих активів, насамперед підуть на підтримку військової діяльності України, спрямованої на самооборону і зміцнення військового потенціалу, щоб задовольнити найнагальніші потреби країни”, – сказала Йоурова.

Рішення набудуть чинності після їх публікації в Офіційному журналі Єврокомісії.

Повідомляється, що ресурси будуть доступні для підтримки України, починаючи з липня 2024 року, з виплатами раз на два роки.

Водночас найбільш нагальні потреби України в сфері оборони можуть бути задоволені через Європейський фонд миру (EPF) і, після ухвалення рішення, Європейську програму оборонної промисловості (EDIP).

У 2024 році 90% буде спрямовано на постачання військового обладнання в межах заходів допомоги, що фінансуються за лінією ЄФМ, і 10% – до бюджету ЄС. У рамках частки бюджету ЄС у 2024 році всі асигнування будуть спрямовані на фінансування Фонду для України.

Ці рішення дають змогу визначити пріоритетність потреб, які, ймовірно, змінюватимуться з плином часу. Розподіл буде переглядатися щорічно, перший раз – до 1 січня 2025 року.

Читайте також: У ЄС схвалили передачу Україні заморожених активів російського Центрального банку

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE