Politerno > Україна і світ > В Європарламенті провели обшуки через просування російської пропаганди

В Європарламенті провели обшуки через просування російської пропаганди

  • 29 Травня, 2024
  • 192 Переглядів
  • 0

Поліція провела обшуки в офісах Європарламенту в Брюсселі й Страсбурзі у кримінальній справі про просування російської пропаганди.

Як повідомила прокуратура Бельгії, обшук пройшов на робочих місцях і в будинку співробітника Європарламенту. ЗМІ ідентифікували цю особу як помічника ультраправого депутата від Нідерландів Марселя де Ґраафа Гійома Прадура. Раніше він працював помічником депутата правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» Максиміліана Кра, пише Радіо Свобода.

У повідомленні бельгійської прокуратури сказано, що особа, в якої пройшли обшуки, могла відігравати важливу роль у зв’язках неназваних євродепутатів з виданням Voice of Europe, яке Євросоюз включив у списки санкцій за поширення кремлівських наративів і дезінформації про події в Україні.

Де Ґрааф написав у соцмережі X, що його помічника про обшуки ніхто не попереджав і поліція з ним не зв’язувалася. Він також заявив, що «не причетний до жодної так званої російської дезінформаційної операції».

Де Ґрааф також зазначив, що слідство переслідує «Альтернативу для Німеччини» перед виборами до Європарламенту. У редакції Voice of Europe звинувачення ЄС заперечили і заявили, що санкції проти них порушують свободу слова.

Минулого місяця бельгійська прокуратура почала розслідування звинувачень у втручанні Росії в роботу Європейського парламенту після того, як чеська розвідка викрила ймовірну мережу, яка використовує законодавців ЄС для поширення кремлівської пропаганди.

У березні речник міністра-координатора польських спеціальних служб Яцек Добжинський повідомив Радіо Свобода, що спецслужби кількох країн ЄС, зокрема, Польщі та Чехії, викрили шпигунську мережу, фінансовану Кремлем.

За його словами, завданням російської агентури було популяризувати політику Росії в Європі, а також поширення дезінформації, зокрема, для впливу на вибори до Європарламенту.

Вибори до Європарламенту мають відбутися з 6 по 9 червня 2024 року.

Читайте також: “Розбомбив би Москву і Пекін”: несподівана заява Трампа приголомшила політиків, а також його спонсорів

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE