Politerno > Україна і світ > Вже у червні Україна отримає 50-100 тисяч снарядів завдяки ініціативі Чехії

Вже у червні Україна отримає 50-100 тисяч снарядів завдяки ініціативі Чехії

  • 30 Травня, 2024
  • 114 Переглядів
  • 0

Перша партія в кількості від 50 до 100 тисяч снарядів за чеською ініціативою прибуде в Україну в червні, повідомив 30 травня представник уряду Чехії з питань України Томаш Копечний.

«Перші кілька десятків тисяч снарядів прибудуть у червні. Йдеться про кількість між 50 та 100 тисячами снарядів», – сказав Копечний на брифінгу, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

За його словами, наразі шість країн дали кошти на чеську ініціативу, метою якої було зібрати мільйон снарядів для України.

Купівлю снарядів уже профінансували Німеччина, Нідерланди, Данія, Португалія, Канада, а також Чехія. Відомо, що Німеччина дала 600 мільйонів євро, Португалія – 100 мільйонів, сума решти внесків не оголошена. За словами Копечного, нині є фінансові ресурси і можливість отримати пів мільйона снарядів для України – щоб доставити їх цього року. Це коштуватиме 1,7 мільярда євро.

Ініціативу з купівлі снарядів для України оголосив у лютому 2024 року чеський президент Петр Павел. Тоді планувалося зібрати 800 тисяч снарядів, але згодом плани Чехії зросли до мільйона-півтора снарядів.

«Темпи поставок залежать від наявності (снарядів) і фінансування, – сказав Копечний. – Ми можемо зібрати й півтора і два мільйони снарядів». За його словами, Росія намагається «саботувати» закупівлі: «Росія теж полює за снарядами. Якщо ми швидші – то снаряди йдуть Україні, а якщо ми повільні – то це йде Росії».

За словами Копечного, снаряди збираються по цілому світу, він не назвав країни, але міжнародна преса раніше називала серед можливих країн походження Південну Корею, Туреччину, Південну Африку.

Раніше цього тижня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що в межах чеської ініціативи із поставок амуніції для Збройних сил України з країн поза ЄС перші кілька десятків тисяч снарядів надійдуть вже у червні. «Перші десятки тисяч снарядів 155-міліметрового калібру будуть доставлені у червні. Україна може очікувати першу поставку у найближчі дні», – сказав Фіала.

Очільник чеського уряду зазначив, що до їхньої ініціативи долучилися 15 країн ЄС та НАТО.

Читайте також: Німеччина дала зрозуміти, що Україна може на свій розсуд використовувати надану зброю

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE