Politerno > Україна і світ > Єрмак узурпував владу. Залежність Зеленського від нього зростає, – The Times

Єрмак узурпував владу. Залежність Зеленського від нього зростає, – The Times

  • 8 Червня, 2024
  • 757 Переглядів
  • 0

Оточення президента України Володимира Зеленського “приголомшене жадобою влади” голови ОП Андрія Єрмака, залежність глави держави від Єрмака також може вказувати на тертя української влади із західними партнерами.

Про це йдеться у статті The Times, інформує Цензор.НЕТ.

У розлогому матеріалі критикується глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Вплив Єрмака на Зеленського

“З моменту запровадження воєнного стану у 2022 році, який дозволяє Зеленському залишатися на посаді до кінця війни, авторитет Єрмака перевищив авторитет усіх обранців України, окрім президента. Деякі джерела дійшли до того, що в серії інтерв’ю називали його “фактичним главою держави” або “віцепрезидентом України”, – йдеться у публікації.

Дипломатичні джерела скаржилися, що він повністю контролює доступ до президента, а посли G7, які сподівалися на аудієнцію, були представлені Єрмаку.

Високопоставлені урядовці, військові та дипломати “висловили тривогу з приводу того, як зростає залежність Зеленського від Андрія Єрмака, якого звинувачують у накопиченні особистої влади та узурпації демократичних процесів”.

Звільнення Кубракова та Залужного 

Інсайдери видання повідомляють, що звільнення Залужного та віцепрем’єра Кубракова, яких цінували на Заході, також пов’язані з діями Єрмака.

“Зростає занепокоєння, що Зеленський все більше покладається на жменьку підлабузницьких домашніх голосів, страх стає ще гострішим, оскільки кількість чиновників, які мають прямий доступ до президента, зменшується, а команда Єрмака зростає”, – зазначає видання.

Роль Олега Татарова 

Також у статті згадується про роль заступника голова ОП Олега Татарова.

За словами високопоставленого чиновника правоохоронних органів, Єрмак використовує Татарова для забезпечення лояльності з боку офіцерів кримінальної юстиції.

“Він надзвичайно ефективний, він знає систему та людей у ​​ній”, – сказав чиновник. “Він не має моральних обмежень і вміє накопичувати гроші”.

Корупція – джерело суперечок між Києвом і Білим домом

Також повідомляється, що корупція все більше стає джерелом суперечок між Білим домом і Києвом. Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту в Україну минулого місяця заявив, що Київ має “переконатись, що боротьба з корупцією продовжується вдома так само, як триває боротьба з агресією Росії на передовій”.

Водночас, співрозмовники видання на Банковій спростовують ці звинувачення і заявляють, що критика на адресу голови ОП “викликана прямим, але ефективним стилем управління Єрмака, вказуючи на його успіх в ініціативах”. Серед таких ініціатив названо “Саміт миру” у Швейцарії.

“Саме президент Зеленський ухвалює всі ключові рішення”, – додало джерело. 

Нагадаємо, згідно з опитуванням, 55% українців негативно оцінюють діяльність президентської партії “Слуга народу” і лише 7% респондентів – скоріше “дуже добре”. Станом на травень 2024 року 59% довіряють В. Зеленському, 36% – не довіряють.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE