Politerno > Україна і світ > Китай розробляє для Росії ударні БПЛА, схожі до Shahed – Bloomberg

Китай розробляє для Росії ударні БПЛА, схожі до Shahed – Bloomberg

  • 3 Липня, 2024
  • 107 Переглядів
  • Comments Off

Китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на іранський БПЛА Shahed. Останні при цьому зазначили, що така співпраця може вказувати на наближення Пекіна до згоди надавати Росії смертоносну зброю.

Про це пише видання Bloomberg із посиланням на європейських чиновників.

У 2023 році компанії з РФ та КНР провели переговори про співпрацю для копіювання іранського безпілотника Shahed і почали розробку та тестування його модифікованої версії цього року для підготовки до відправлення в Росію, повідомили офіційні особи на правах анонімності. За їх словами, в Україні на разі китайські безпілотники ще не використовувалися.

Видання зазначає, що надання Росії ударного безпілотника типу Shahed означатиме поглиблення підтримки Москви Пекіном, незважаючи на неодноразові попередження з боку США та їхніх союзників. При цьому глава  Сі Цзіньпін намагався подати  Китай як нейтральну сторону щодо війни в Україні.

У той же час офіційні особи США заявили, що Китай стримує пряме постачання зброї та артилерії, що сигналізуватиме про безпрецедентну ескалацію та майже напевно спричинить більш рішучі дії — такі як санкції — проти другої за величиною економіки світу.

Деякі країни вважають, що надання Росії безпілотників для нападу перетне межу летальної допомоги, зазначили двоє офіційних осіб. Один із співрозмовників сказав, що Китай зважує, чи надсилати повністю побудовані безпілотні літальні апарати, але на разі надсилає комплекти, які можна переобладнати в ударні дрони. За словами співрозмовника, США все ще не дійшли висновку, що Китай надсилає летальну допомогу Росії, хоча й визнають, що інші країни можуть мати іншу інтерпретацію.

З початку війни Росія використала проти України тисячі безпілотників Shahed, навіть побудувала завод для масового виробництва іранської зброї, яку відносно дешево побудувати, але дорого захистити.

Але Росія все ще покладається на такі країни, як Північна Корея та Іран, у питаннях постачання, а також на Китай у питаннях критично важливих частин і компонентів. Одне з побоювань полягає в тому, що Китай може виробляти безпілотник, подібний до Shahed, набагато швидше, ніж Іран чи Росія, зазначили чиновники.

Офіційні особи не ідентифікували безпілотник, який розробляється, але китайські оборонні веб-сайти та кілька ЗМІ повідомили, що країна розробляє ударний безпілотник-камікадзе під назвою Sunflower 200, який за зовнішнім виглядом схожий на іранський дрон Shahed 136.

У квітні стало також відомо, що Китай надає Росії супутникові зображення для військових цілей, мікроелектроніку та верстати для танків, а також низку технологій, які використовуються у зброї або потрібні для її виробництва.

«Китай докладає всіх зусиль, будь-якої можливості, щоб стверджувати, що якимось чином він є нейтральним гравцем у цій війні в Україні, але насправді КНР надає довгий список компонентів подвійного призначення, таких як верстати та мікроелектроніка, які дозволяють Росія продовжить цю агресивну війну в Україні», – заявила посол США в НАТО Джуліанна Сміт телеканалу Bloomberg у вівторок.

В травні міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що Китай працює над наданням Росії летальної допомоги. Радник США з національної безпеки Джейк Салліван тоді заявив, що США не зафіксували таких випадків.

Нагадаємо, помічник Держсекретаря з питань Європи Джеймс О’Браєн сказав, що якщо Росія спробує розширити нинішній фронт, то Україні дозволять вести вогонь західною зброєю на більшу відстань.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE