Politerno > Україна і світ > Україна веде переговори щодо транзиту в Європу азейбарджанського газу через свою ГТС

Україна веде переговори щодо транзиту в Європу азейбарджанського газу через свою ГТС

  • 3 Липня, 2024
  • 122 Переглядів
  • Comments Off

Україна веде переговори про постачання природного газу з Азербайджану до Європейського Союзу через українську ГТС, прагнучи зберегти свою роль транзитної країни і допомогти західним сусідам гарантувати енергетичну безпеку.

Про це президент Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю Bloomberg TV, пише Цензор.

Він підтвердив, що можливість замінити транзит російського газу азербайджанським є “однією з пропозицій”, які зараз обговорюються.

“Зараз цим займаються урядовці”, – сказав Зеленський.

“Зараз розглядаються альтернативні кроки, як ми можемо використовувати трубопровід з іншим постачальником газу, іншою країною. Переговори ведуться”, – додав президент.

Він наголосив, що Україна не планує продовжувати контракт на транзит газу з Росією.

“Ми не хочемо продовжувати газовий контракт з Російською Федерацією. Ми не хочемо, щоб вони тут заробляли гроші”, – заявив очільник держави.

Зеленський уточнив, що зараз питанням можливого транзиту азербайджанського газу до ЄС займаються члени Кабінету Міністрів, зазначивши, що угода про заміну російського газу азербайджанськими поставками – “одна з пропозицій”, які зараз обговорюють.

У червні Bloomberg із посиланням на джерела повідомляв, що дипломати ЄС ведуть переговори про збереження транзиту газу через Україну. Один із варіантів полягає в тому, щоб європейські компанії купували газ з Азербайджану і закачували його в російські трубопроводи, що йдуть до Європи через Україну. Наразі кілька держав Європи продовжують отримувати газ з Росії трубопроводом через Україну.

Транзит російського газу через Україну

Як повідомлялося, Україна не має наміру продовжувати контракт на транспортування російського природного газу до Європи після 2024 року, але в уряді України припускали інші домовленості з цього питання.

Нагадаємо, договір між “Нафтогазом України” та “Газпромом” на організацію транспортування, транспортну угоду між “Нафтогазом” та Оператором ГТС, а також міжоператорську угоду між Оператором ГТС та “Газпромом” було підписано 30 грудня 2019 року. Контракт передбачає транзит у 2021-2024 роках по 40 млрд кубометрів газу на рік, але ця умова не виконується.

У 2023 році транзит російського газу через газотранспортну систему України знизився на 28,4% (на 5,81 млрд кубометрів) порівняно з 2022 роком – до 14,65 млрд кубометрів.

Читайте також: На саміті НАТО Україні висунуть вимогу щодо подолання корупції — The Telegraph

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE