Politerno > Україна і світ > Прокуратура скерувала до поліції звернення нардепів щодо “темників” в Укрінформі

Прокуратура скерувала до поліції звернення нардепів щодо “темників” в Укрінформі

  • 6 Липня, 2024
  • 171 Переглядів
  • Comments Off

Прокуратура перенаправила звернення народних депутатів щодо можливого кримінального правопорушення через поширення “темників” у державному інформагентстві “Укрінформ” до столичної поліції.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури у коментарі “Українській правді”.

У червні кілька нардепів звернулися до Офісу генпрокурора щодо можливого кримінального правопорушення, зокрема за ст. 171 Кримінального кодексу України про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

В ОГП відповіли, що скерували депутатський запит до Київської міської прокуратури, а там, відповідно, пояснили нардепам, що не є органом досудового розслідування, тому скерували його тим, до чиєї компетенції це належить.

“Проведення досудових розслідувань належить до компетенції органів поліції, відповідно запит скерували до ГУ Нацполіції у м.Києві”, – йдеться у повідомленні.

29 травня “Українська правда” опублікувала матеріал-викриття зі слів працівників “Укрінформу” про поширення в агентстві “темників” — тобто вказівок влади щодо того, у який спосіб треба висвітлювати в новинах політичні події в Україні.

Журналісту “Укрінформу” у Чернігівській та Черкаській областях Юрію Стригуну, який розповів про “темники” у виданні, прийшла повістка в армію прямо в київську редакцію.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE