Politerno > Тернопільщина > Через Верховну Раду до “Гори”. Підводні камені декларації нардепа-аграрія Люшняка

Через Верховну Раду до “Гори”. Підводні камені декларації нардепа-аграрія Люшняка

  • 22 Квітня, 2025
  • 1174 Переглядів
  • Comments Off

Народний депутат Микола Люшняк подав декларацію про майновий стан, яка звернула на себе увагу, як пересічних жителів Тернопільської області, так і журналістів. Ще б пак, згідно з документом, нардеп заробив за минулий рік майже 750 тисяч гривень у Верховній раді та разом з дружиною володіє 23 об’єктами нерухомості.

У власності Миколи Люшняка – великий будинок площею 415,5 кв. м та п’ять земельних ділянок у селі Поляниця Івано-Франківської області. Ще один будинок площею 708 кв. м у Поляниці він придбав у 2019 році. Також нардеп має дві земельні ділянки у Вишнівчику на Тернопільщині. У Києві Люшняк орендує квартиру площею 90,8 кв. м.

Дружина нардепа Ольга Люшняк разом з чоловіком володіє землею і будинком у селі Петриків біля Тернополя, а також низкою інших об’єктів у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. У 2024 році вона стала власницею житлового будинку у Поляниці площею 1 426,9 кв. м за понад мільйон гривень і земельної ділянка площею 3 га за 100 тис. грн.

Ольга Люшняк має корпоративні права у трьох компаніях: ТОВ «Синевір» (орендує 2 га землі в Бережанської міської ради), ТОВ «Тернопільсортнісіннєовоч» та ТОВ «Золотники-Агро». Водночас нардеп зареєстрував торгову марку «Gora».

Доходи Люшняка за 2024 рік склали: 749 тис. грн – зарплата у Верховній Раді, 34 тис. грн – викладацька діяльність, 784 тис. грн – оренда майна. Ольга Люшняк отримала 405 тис. грн зарплати, 1,68 млн грн від оренди майна та подарунок вартістю понад 4 млн грн.

Нардеп зберігає готівкою 21,3 тис. доларів та 4 тис. євро, а на банківських рахунках – понад 140 тис. грн. Його дружина має 26 тис. доларів, 2 тис. євро, 3 тис. канадських доларів та понад 25 тис. грн на рахунках. Також Ольга Люшняк оформила позику в 2 млн грн у тернопільського аграрія Петра Гадза.

Трудовий шлях політичного хамелеона

Усі відкриті джерела вказують, що з травня 2002 до 2014 року Микола Люшняк працював директором ТОВ «Галич Агро-Стек», хоча, за даними реєстрів, він був власником цієї компанії, яка, до слова, нині перебуває у стані банкрутства.

Також зазначається, що нардеп значився засновником ТОВ «Золотники Агро» та є кандидатом сільськогосподарських наук. У 2014 році він став народним депутатом від партії «Блок Петра Порошенка», а в 2019-му переобрався, як самовисуванець.

У 2012 році балотувався до Верховної Ради VII скликання від партії «УДАР», був її членом, а нині, очолює обласний осередок цієї політсили. Принаймні, його називають представником партії Кличка в нашій області.

У той же час він є головою Тернопільської обласної організації партії «Довіра», фракцію якої у Тернопільській обласній раді медіа назвали найкорумпованішою.

Член аграрного клубу

Відразу після того, як Микола Люшняк потрапив до Верховної ради його ім’я почало з’являтися в контексті корупційних скандалів. У парламенті він завжди входив до аграрного комітету. За інформацією журналістів програми «Схеми», компанії, пов’язані з депутатами цього комітету Верховної Ради, отримували найбільше бюджетних аграрних дотацій. Цей комітет називали клубом аграрних лобістів.

Так, фірма «Бучачагрохлібпром» Петра Гадза – помічника Миколи Люшняка – отримала за різними напрямками щонайменше 14 мільйонів державної підтримки.

Своєю чергою журналістам «Наших грошей» стало відомо, що ДП «Укрспирт» 11 жовтня 2016 року уклало угоду з ТОВ «Галич Агро-Стек» на постачання бурякової меляси на Ковалівське МПД Тернопільської області на суму 7,50 млн грн. Фірма уклала договір з державним підприємством без конкуренції.

За іншими відкритими даними, компанія «Галич Агро-Стек» з 2016 по 2018 роки перемогла в трьох тендерах ДП «Укрспирт» на загальну суму понад 25 мільйонів гривень. Про це свідчать дані ресурсу Prozzoro.

Як повідомляють журналісти, засновниками ТОВ «Галич Агро-Стек» у 2016 році значилися Олександр Кубай та Ольга Люшняк, дружина нардепа від БПП Миколи Люшняка.

Без “схем” з Надалом ніяк

Ще одна компанія Миколи Люшняка ТОВ «Тернопільсортнісіннєовоч» стала щасливою власницею 2.3118 га землі у Тернополі на вулиці Бригадна, 35.

Цю ділянку ТОВ «Тернопільсортнісіннєовоч» у березні 2018 року придбало у Тернопільської міської ради, щоправда, її вартість встановити нам не вдалося. Ось фрагмент документу з відкритих джерел:

Але вже у липні того ж року Тернопільська міська рада прийняла рішення «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні цільового призначення площею 2,3118га за адресою вул.Бригадна,35 товариству з обмеженою відповідальністю «Тернопільсортнасіннєовоч»».

Ділянка отримала статус «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури».

Кругообіг “Золотники-Агро”

Саме на початок депутатської діяльності припадає розквіт й іншої компанії Миколи Володимировича – ТОВ «Золотники-Агро».

Напередодні приходу в будівлю під скляним куполом в 2014 році Микола Люшняк переписав компанію на довірених осіб – Палихату Матвія Павловича та владику Фірмана Володимира Зіновійовича. Згодом компанію бере під свій контроль ТОВ «Компанія з Управління Активами «Прогресивні Інвестиційні Стратегії» аграрного олігарха Андрія Веревського.

Як зазначалося, під час першої каденції Микола Люшняк почав наближатися до аграрного лобі і станом на 2019 рік потрапив під повний контроль Андрія Веревського.

Згодом Микола Володимирович очолить обласну організацію «Довіри» і знову стане нардепом, хоча й шляхом самовисування. В цей час його агрофірму контролюватиме полтавський олігарх, щоправда, у компанію заведуть і людину Люшняка – секретаря судового засідання Восьмого апеляційного адміністративного суду Кулабухову Марту Миколаївну, котра має у Золотниківській громаді близько 8 гектарів землі. За деякими даними через пані Марту нардеп може впливати на суддів у Львові й допомагати вирішувати там питання тернопільським політикам.

Цікавим є той факт, що у позаминулому та минулому роках ТОВ «Компанія з Управління Активами «Прогресивні Інвестиційні Стратегії» та Марта Кулабухова вийшли із власності ТОВ «Золотники-Агро» і компанія знову опинилася під контролем Люшняків – тепер нею володіє дружина нардепа.

Не менш цікавим є і те, що у згаданій декларації за минулий рік Ольга Люшняк вказала подарунок у негрошовій формі в розмірі 4 003 133 грн. Це і є статутний капітал компанії ТОВ «Золотники-Агро».

Тож, як бачимо, з фірмою, яка за час депутатства Миколи Люшняка стала власницею 14 земельних ділянок та отримала в оренду ще 699 ділянок – прокручували фіктивні оборудки і у жодного органу не виникало запитань до її власників.

Звідки “Гора”?

Також не можемо обійти стороною карпатську власність народного обранця-аграрія.

Перший будинок на 415.4 кв.м у Поляниці Микола Люшняк придбав у 2011 році за нібито 74 590 грн. Згодом, у 2016 році, вже під час депутатства у парламенті, його дружина Ольга Люшняк стає власницею земельних ділянок у Поляниці на 1 269 кв.м за 32 030 грн та 200 кв.м за 5 048 грн. Звідки узялися такі ціни на землю в Буковелі – залишається загадкою, на яку чомусь не захотіли шукати відповідей у НАЗК.

Як і не спромоглися дослідити в агенстві появу у 2018 році у Ольги Люшняк земельної ділянки все там же у Поляниці на 816 кв.м. Навіть вартість землі у нардепа вирішили не зазначати. Навіщо, якщо НАЗК це не цікаво?

Не реагували антикорупційні органи й на появу в 2019 році земельної ділянки у Поляниці на 865 кв.м поруч із вже згаданими за 33 337 грн та будинку за 354 669 грн на 708.8 кв. м.

А у 2020 році Миколя Люшняк стає власником відразу трьох ділянок площею 500, 500 та 569 кв.м, суміжних з уже купленими раніше. Вартість цієї землі він теж не вказує.

А у 2024 році Ольга Люшняк купує у Поляниці житловий будинок, увага (!!!), площею 1 426,9 кв. м за мільйон гривень і це знову ж таки ні у кого не викликає запитань.

Ні активи, ні доходи протягом 2019-2020 років не дозволяли таких придбань. Грошові активи майже не змінилися. Суми на рахунка та отримані зарплати вказують, що земля просто звалилася з неба.

2019 рік – доходи і активи Люшняків

2020 рік – грошові активи Люшняків

То навіщо сім’’я Люшняків скуповувала землю у селі Поляниця Надвірнянського району по вулиці участок Подина?

Відповідаємо, щоб облаштувати там СПА готель «Гора». У ньому функціонують гарячий басейн на даху, великий хамам, мультисауна та доступні послуги з масажів й СПА процедур.

Ось він з висоти пташиного польоту:

До речі, на початках діяльністю готелю, який, вочевидь, мав інший, більш скромний вигляд, займалася згадана нами працівниця суду Марта Кулабухова:

Наступним питанням стане інше, не менш вагоме – за які кошти було облаштовано готель «Гора»?

Люшняки, судячи з декларації, вклали у цей готель близько 2-ох мільйонів гривень. Цікаво, хто у це повірить?



Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE