Politerno > Статті > Україна і світ > Адміністрація Президента заплатила керівництву “Свободи” за організацію “Антиолігархічного Маршу” – Інсайд

Адміністрація Президента заплатила керівництву “Свободи” за організацію “Антиолігархічного Маршу” – Інсайд

  • 5 Вересня, 2018
  • 2365 Переглядів
  • 0

Публікую цей текст із новоствореного блогу, оскільки моє місце роботи відмовляється розміщати будь-яку інформацію, компрометуючу Порошенко та його оточення. Правдивість наведених фактів підтверджують мої джерела із БПП та «Свободи». Якою б бридкою ця ситуація не була, але, на жаль, треба визнати — це правда.

6 вересня 2018 року низка громадських організацій та партій (насправді — усі партії окрім провладної більшості) будуть пікетувати Верховну Раду із вимогою ухвалення нового виборчого законодавства (відміна мажоритарки та впровадження відкритих партійних списків). Судячи із політичної динаміки, це остання подібна акція цього року — парламент або ухвалить новий кодекс, або наступні вибори 2019 знов будуть проходити за законами Януковича.

Дивує той факт, що саме на цей день Всеукраїнське об’єднання «Свобода» анонсували власний захід у центрі столиці — великий антиолігархічний марш. Звезені з усієї країни свободівці планують прокрокувати вулицею Грушевського під Раду, щоб там «оголосити свої вимоги». Протест проти великого капіталу у політиці — справа гарна, але чому «Свобода» обрала саме цей день? Адже навіть дитині зрозуміло — сама їхня хода, не кажучи вже про гучні демагогічні виступи, суттєво «розмиє» інформаційну повістку мітингів стосовно виборчої реформи. Протестувальники не можуть надіятися на успіх, якщо замість одної вимоги висунуть декілька (бо «Свобода» на цьому марші буде вимагати ухвалення цілого пакету законів — так написано на їхньому офіційному сайті).

Особливої пікантності додає той факт, що це не перший подібний марш «Свободи». У квітні партія вже проводила подібний захід — тоді багато журналістів зафіксували майже повну відсутність правоохоронців біля Адміністрації Президента, незважаючи на масовість акції. Незалежні ЗМІ виказували думку, що цей захід був узгоджений із владою та був суто технологічною кампанією — таким чином партія Тягнибока допомагала «випустити пар» населенню.

І ось тепер, пів року потому, все повторюється, тільки в більшому масштабі. Згідно з моєю інформацією, ідея цього маршу не належить нікому зі свободівців. Автор акції — Ігор Гринів, депутат від БПП та постійний політтехнолог як партії, так і Петра Порошенка особисто. Він автор передвиборчих лозунгів та стратегії гаранту у 2014 році, тим самим він займається і донині. Гринів вже декілька років радикально виступає проти будь-яких змін у виборчому законодавстві, наголошуючи на важливості мажоритарної системи для майбутньої перемоги Порошенка на виборах 2019.

Саме Ігор Гринів запропонував в липні на неформальній виборчій нараді «збити протести», ініціювавши «альтернативну акцію» під Радою за авторством ВО «Свобода». Переговорником із партією Тягнибока був призначений Сергій Березенко, заступник депутатської фракції БПП у парламенті. Ним була проведена низка зустрічей із керівництвом ВО «Свобода» на початку серпня в Києві. Одна з них пройшла в ніч з 19 на 20 серпня на третьому поверсі Адміністрації Президента — саме там знаходиться тимчасовий кабінет Березенка.

Ось про що домовилися сторони. 6 вересня 2018 року ВО «Свобода» зобов’язується провести великий антиолігархічний марш, якій стане частиною пікету під Верховною Радою. Свободівці планують фактично узурпувати сцену, аби проголошувати з неї лозунги, які жодним чином не будуть стосуватися вимоги змінити виборчий кодекс. У разі, якщо протестуючі опозиційні партії почнуть блокувати виходи із парламенту, вимагаючи у народних депутатів голосувати за реформу, активісти ВО «Свобода» спровокують сутички за допомогою декількох петард, що призведе до силового затримання лідерів акції.

За все це партія Олега Тягнибока вже отримала 200 тисяч доларів від представників БПП.

Тепер цей протиправний зговір є надбанням громадськості. Я не думаю, що «Свобода» відмінить свій марш — проте сподіваюся, що відмовиться від ідеї спровокувати кроваве побоїще під парламентом.

Прохання поширити цю інформацію в мережі. Нехай і українське суспільство, і опозиційні партії бачать — проти них йде брудна гра. А представники «Свободи» (яку я колись дуже поважав) нехай зроблять висновки — навіть якщо ви берете криваві гроші за протиправну діяльність, знайте, що навіть у вашій партії знайдуться ті люди, яким така модель поведінки буде не до вподоби.

Джерело: Medium

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE