Politerno > Статті > Україна і світ > Банкова витратила 600 тисяч доларів на лобізм в США

Банкова витратила 600 тисяч доларів на лобізм в США

  • 30 Березня, 2018
  • 1367 Переглядів
  • 0

Влада України витратила в 2017 році 600 тисяч доларів на співпрацю з лобістською і консалтинговою фірмою BGR Group. Інформація про це розміщена на сайті відділу реєстрації іноземних агентів (FARA) міністерства юстиції США.

Примітно, що український клієнт був найбільшим для лобістської компанії за весь 2017 рік.

Більш того, на початку 2017 року на сайті FARA з’явилася інформація про контракт, в якому в якості адреси замовника була вказана Банкова, 11 (адреса Адміністрації президента), а відповідальною особою – заступник голови АП Шимків.

Після скандалу, що спалахнув слідом (журналісти поцікавилися у АП, чи проводився тендер на надання лобістських послуг), на Банковій терміново спростували цю інформацію, а в документи на сайті FARA були внесені зміни.

Тепер замовником там була прописана Національна рада реформ, яку, до недавнього часу очолював екс-керівник Адміністрації президента і бізнес партнер Порошенка Борис Ложкін.

“З метою просування інтересів України в США, залучення американських інвестицій та інформування урядових і громадських інститутів США про досягнення і результати реформ в Україні Національна рада реформ за сприяння Українського фонду підтримки реформ в Україні залучила, як консультантів, американську компанію BGR Group. Дана ініціатива проходить за підтримки донорів, без використання державних коштів”, – написав Дмитро Шимків.

Але ці зміни мало кого могли ввести в оману. Всім було зрозуміло, хто є головним українським замовником BGR Group. Також була очевидна мета, з якою цю компанію найняли – налагодити відносини Банкової з адміністрацією нового американського президента Дональда Трампа. Завдання було актуальним, так як на минулих в 2016 році виборах Київ активно підтримував кандидата, який програв – Хілларі Клінтон.

Порошенко в США піарили п’ятеро лобістів

BGR Group – впливова американська компанія, яка існує вже 27 років. Засновник фірми – Ед Роджерс (Ed Rogers) – працював в Білому домі заступником помічника президента Джорджа Буша-старшого і асистентом керівника штабу. А також обіймав посаду першого заступника керівника виборчої кампанії Буша-Куейла на виборах в 1988 році.

“Якщо ви є американським або ж закордонним клієнтом, ви залежите від інформації про те, як Вашингтон впливає на вас”, – йдеться на сайті компанії.

“Жодна фірма краще не розуміє влаштування Вашингтону, ніж BGR. Ми даємо вам точні дані, інсайди і зв’язки, необхідні для досягнення ваших цілей”.

Основні напрямки діяльності BGR Group – лобіювання в уряді, піар, бізнес-консультації. За версією журналу Fortune, в 90-х роках компанія стала лобістською фірмою №2 у Вашингтоні.

BGR Group в основному надають лобістські послуги для посольств і урядів різних країн, серед яких багато пострадянських клієнтів. Наприклад, в 2017 році 490 тисяч доларів лобістам за просування інтересів в США заплатив уряд Азербайджану. 480 тисяч витратила на американських лобістів Індія.

За лобізм інтересів української влади у Вашингтоні в 2017 році BGR Group отримала чотири рівні платежі у розмірі 150 тисяч доларів кожен.

Замовником послуг, як писалося вище, виступила Національна рада реформ.

Останній з таких платежів надійшов BGR Group 22 січня нинішнього року.

 

Просуванням українських інтересів в США в 2017 році займалися п’ятеро піарників BGR Group, в тому числі два її співзасновника.

Крім самого Еда Роджерса, це співзасновник BGR Group 70-річний Хейлі Барбур – американський політик, колишній губернатор штату Міссісіпі від Республіканської партії. Про нього на сайті компанії сказано, що він більше 25 років перебував у республіканському керівництві в Білому домі і на федеральному та державному рівнях, і підтримує міцні відносини з республіканським керівництвом і губернаторами обох сторін.

Керівник міжнародної практики Уолкер Робертс є фахівцем з питань зовнішньої політики США і національної безпеки, а в числі його професійних досягнень – участь в підготовці американського законодавства про національну оборону.

Також в списку колишня чиновниця Держдепартаменту Майя Сейден, вона також була спеціальним помічником міністра енергетики Білла Річардсона і спеціального помічника у справах кабінету Білого дому, і Лестер Мансон, який очолював штаб сенатора Марка Кірка і брав участь в розробці декількох законопроектів, що стосуються політики США щодо України і Росії, в тому числі про санкції проти РФ.

Також варто відзначити, що нинішній спецпредставник США з питань України Курт Волкер раніше був радником в BGR Group.

Читайте також: Юлія Тимошенко не має відношення до фінансування лобістів США (Документ)

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь