Politerno > Статті > Україна і світ > Батько за сина. Чому Ляшко вимагає від Попова скласти мандат

Батько за сина. Чому Ляшко вимагає від Попова скласти мандат

  • 2 Грудня, 2017
  • 1773 Переглядів
  • 0

У скандалі з народним депутатом Ігорем Поповим (Радикальна партія Ляшка), чий неповнолітній син виявився грабіжником – досить несподіваний поворот.

Лідер партії і її парламентської фракції Олег Ляшко, який раніше бажав товаришеві по фракції “з гідністю пройти випробування, пов’язані з дуже поганим вчинком його сина”, через два дні зажадав від нього скласти депутатські повноваження через цей гучний випадок.

“Переконаний, що зараз Ігорю треба не за депутатський мандат триматися, а зайнятися вихованням власного сина, щоб він більше не заподіював горя ні батькам, ні людям”, – написав Ляшко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він додав, що чекає від Попова “мужності прийняти непросте, але політично відповідальне рішення перед своєю сім’єю, командою і суспільством”.

Мабуть, вважаючи додатковим аргументом, Ляшко нагадав Попову, що той пройшов в Раду за списком РП (№6), мовляв, раз партія дала депутатський значок, то може вимагати назад.

Читайте також: Нове “Межигір’я” для Ляшка і його депутатів (Відео)

Рада у подиві

Чому Попов повинен поплатитися за сина кріслом в парламенті, в депутатському корпусі не зрозуміли. Мовляв, історія з його сином ніякого відношення до його роботи у Верховній Раді не має.

Навпаки, депутат не став приховувати болісний для нього випадок від громадськості, до чого його колеги поставилися з повагою. Ряд народних обранців поспішили стати на його захист.

“Такі фахівці, як Ігор, повинні бути в парламенті і продовжувати робити добрі справи на благо України!” – написав на своїй сторінці в Фейсбуці народний депутат Артур Палатний (“Блок Петра Порошенка”, БПП), закликавши “спекуляції щодо Ігоря і складення ним мандата довіри українського народу залишити жовтій пресі”.

А депутат Ольга Белькова (БПП) в коментарях під постом Ляшка із закликом до Попова написала: “Звертаюся до лідера РП: У нас з вами багато колег, на яких за їх вчинки, а не їхніх дітей, ніде клейма ставити”.

Навіть якщо Белькова ні на що не натякала, то все одно фраза виглядає як натяк на скандальні історії з саме депутатами від Радикальної партії, які для них не мали наслідків, аналогічних з випадком Попова.

Самого Ляшка ловили на неперсональному голосуванні в парламенті, і він не раз бився, причому одного разу прямо на засіданні погоджувальної ради голів фракцій і комітетів Ради з головою фракції “Опозиційного блоку” Юрієм Бойко.

Однак головним “кнопкодавом” фракції є заступник Ляшка у фракції, близький до нього Андрій Лозовий, який одного разу на пленарному засіданні встиг проголосувати за п’ятьох колег! Особливих дисциплінарних заходів (якщо вони взагалі були) з боку лідера не було.

Крім того, Лозовій виявився фігурантом розслідування Генеральної прокуратури (ГПУ). Вивчивши багату декларацію Лозового, в ГПУ його запідозрили в ухиленні від сплати податків на суму приблизно 1 млн. 700 тисяч грн. Пояснення, як він, будучи депутатом, обзавівся серйозними сумами готівкою в різній валюті, предметами розкоші і нерухомістю, прокурорських не вразили. Правда, потім подання на зняття імунітету з Лозового не набрало достатньої кількості голосів депутатів.

Декларація Лозового, як і несподівані виграші в лотерею самого Ляшка, залишаються об’єктом глузувань, від яких страждає репутація Радикальної партії явно куди більше, ніж від проступку сина Попова.

Але ці приклади не йдуть ні в яке порівняння з випадком ще одного близького соратника Ляшка – Ігоря Мосійчука.

17 вересня 2015 року, в той час генеральний прокурор Віктор Шокін прямо в сесійній залі парламенту показав відеозапис ГПУ, на якому радикал обіцяє домовитися про видобуток деяких корисних копалин з правоохоронними органами та екологами і пропонує “допомогти” партії в обмін на відповідні депутатські запити .

Тоді парламент на прохання генпрокурора дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Мосійчука та його арешт. Але в підсумку той вийшов сухим з ​​води і сьогодні ходить в Раду, як ні в чому не бувало.

При цьому Ляшко весь час його захищав.

Читайте також: Театр імені О.Ляшка: мама, землі, нерухомість

Рокіровка згідно зі списком

Заява Ляшка ще тому викликала подив, що Попов для партії і її фракції – дуже цінний кадр.

Відомо, що Попов, який свого часу очолював Комітет виборців України – дока по частині виборів і є політтехнологом для РП, співавтором багатьох законів.

Інший цінний ресурс: він – заступник голови досить престижного комітету Ради з питань запобігання та протидії корупції. І цю посаду, покинь він Раду, фракція навряд чи отримає, навіть якщо влада пообіцяє залишити її за Ляшком.

Перепризначення було б неможливим, адже тоді довелося б голосувати і за аналогічні кадрові питання в комітетах, а на цей рахунок компромісу навіть між провладними фракціями немає.

Згідно зі списком РП, в разі складання Поповим повноважень, до фракції зайде 45-річний Олександр Гулак (№30). В інформації про його кандидатуру в списку зазначено, що на момент виборів він був безробітний, входить в РП і живе в Макарові Київської області.

Саме у Олександра Гулака Ляшко орендує елітний броньований чорний позашляховик Cadillac Escaladе 2011 випуску. Примітно, що оренда авто оплачується з державного фінансування. Вартість оренди броньованого Cadillac, згідно з поданою до НАЗК декларацією Радикальної партії, становить 6,5 тисячі гривень на місяць. Як повідомили джерела у фракції Радикальної партії, Гулак – це начальник служби охорони Ляшка та за ультимативною вимогою до Попова криється бажання лідера РПЛ завести того в Раду заради своєї більшої безпеки.

За іншою версією, Ляшко нібито вважає, що історія з сином Попова стане йому на заваді на майбутніх президентських виборах.

Депутат Ігор Попов опинився під прицілом телекамер після скандального випадку з сином

Читайте також: 42 дні релаксу. Олег Ляшко з початку року щомісяця відпочивав за кордоном

Кадрова дилема

Проблема для Ляшка в тому, що закон не зобов’язує Попова в даному випадку підкорятися лідеру партії.

Для головного радикала було б подарунком, якби Попов заявив про вихід з фракції: тоді б його як списочника позбавили повноважень, згідно з нормою про імперативний мандат. Але ж він може піти шляхом іншого члена списку, народного депутата Артема Вітко. Той, навіть посварившись з Ляшко, формально залишається у фракції РП, але сидить у секторі БПП.

Виключити його з фракції можна, але це зменшить і без того невеликий загін радикалів (20 депутатів). А в парламенті цього скликання депутатське об’єднання не може бути менше 19 народних обранців. Фракція завмерла біля небезпечної межі, за якою їй загрожує розпуск. Тим більше, що Ляшко поки не вдається завести замість позбавленого мандата Андрія Артеменка наступну за списком Валерію Заружко.

“Причина в тому, що йдуть судові процеси щодо Артеменка (він заперечує позбавлення депутатських повноважень – прим. ред.). І поки не буде рішення суду, яке б вступило в законну силу, ЦВК не має права визнати обраним наступного депутата за списком Радикальної партії” , – прокоментував перший заступник глави Центрвиборчкому Андрій Магера.

Після того, як Вищий адміністративний суд (ВАСУ) визнав законним рішення Верховної Ради про припинення повноважень Артеменка, його захист має намір оскаржити вердикт у Верховному Суді.

Якщо Попов слідом за Вітко почне голосувати врозріз з думкою РП, це вдарить по позиції Ляшка на внутрішньо парламентських торгах. Вигідно обмінювати голоси фракції, яких фактично зменшиться, стане складніше.

Більш того, влада взагалі може відмовитися від обміну і почне вимагати голосувати без отримання вигоди.

Можливість шантажувати дає регламент Верховної Ради. У ньому сказано, що для створення фракції до неї повинні приєднатися депутати, обрані в мажоритарних округах. У радикалів ніколи не було в складі мажоритарників.

Поки що БПП зацікавлений в збереженні фракції Радикальної партії для додаткових голосів під важливі для Адміністрації президента закони. Але козир регламенту у них залишається. З огляду на диктаторський стиль управління фракцій Ляшком, відповідальність за рішення лягає виключно на нього.

Красномовним є також мовчання інших членів фракцій. Отримати коментар Ігоря Попова до цього матеріалу не вдалось.

Подейкують, він ще не прийняв рішення щодо складання свого мандата, незважаючи на вимоги Ляшка. Але про його настрої можна судити з рядків відомої пісні Володимира Висоцького, які він опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці:

Читайте також: У Верховній Раді показали відео, як Ляшко молився за Тимошенко – “президента” (Відео)

У Раду може зайти сестра дружини Ляшка

Втім, кадрове потрясіння для РП на цьому не закінчується.

Як повідомляють джерела, член фракції Тетяна Юзькова (і теж спісочниця) є кандидатом в новий склад Центрвиборчкому. Після її відходу у фракцію увійде наступна по списку Олена Невєнчена, за даними ЦВК, радник голови правління банку “Аркадія” з правового та законодавчого забезпечення.

Але ситуація може розвиватися і по-іншому.

Джерела в Радикальній партії зазначають, що для самого Ляшка важливо завести в парламент Лоліту Федотову (№35 в партійному списку). За словами співрозмовника, Лоліта є молодшою ​​сестрою Росіти Сайрайнен, громадянської дружини політика.

Раніше Лоліта була прописана за однією адресою з Рімою Ковтун, тещею Олега Ляшка, і самою Росітою. Крім того, саме на Лоліту Федотову оформлена земля і двоповерховий особняк в селищі Мала Олександрівка на Бориспільській трасі, який сусіди Ляшка по селищу називають не інакше, як будинком Ляшка.

Після отримання заповітного депутатського мандата Лолітою Федотовою, цей особняк і територія навколо нього підпадуть під депутатську недоторканність.

Як запевняє джерело, нібито члени списку вище Федотової – Олена Невєнчена і Ігор Криворучко готові відмовитися від депутатського статусу на користь родички подружжя Ляшка.

Strana.ua

Читайте також: Держава закупить пожежних машин на 600 млн. грн у касира Ляшко корупціонера Авер’янова

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE