Politerno > Статті > Україна і світ > Розенблат і “Мазераті”. Що відомо про секретного агента НАБУ Катерину Сікорську

Розенблат і “Мазераті”. Що відомо про секретного агента НАБУ Катерину Сікорську

  • 2 Грудня, 2017
  • 72671 Переглядів
  • Comments Off

Нардеп Розенблат підтвердив ТСН, що це фото “агента Катерини”

Скандал зі спробою дати хабар заступнику голови Міграційної служби Дарині Пімаховій привів до несподіваного повороту. Прокуратура почала обшуки у секретних агентів НАБУ, які могли мати відношення до справи.

А ще в четвер Артем Ситник говорив про якийсь “пакт” з генпрокурором – нікого з членів НАБУ у цій справі не чіпати. Але чи то Юрій Луценко порушив слово, чи то він такого слова ніколи і не давав – але 30 листопада в Києві накрили цілу мережу агентів Бюро, які працювали під прикриттям.

Серед них опинилася і легендарна особистість – “агент Катерина”, котра поламала політичні долі “бурштинових” депутатів Розенблата і Полякова.

“Страна” зібрала нову інформацію про “секретного агента”, якого знає вся Україна.

Чудова сімка

Катерину вирахували в компанії семи агентів НАБУ на конспіративній квартирі, де агенти під прикриттям збиралися і планували свої операції.

В ході відпрацювання “справи Пімахової” туди проникли агенти СБУ і встановили прослуховування з відеоспостереженням, написав з посиланням на свої джерела журналіст Юрій Бутусов 30 листопада.

На камеру потрапила і “агент Катерина”.

“В результаті було задокументовано підрозділ НАБУ, який займався розробкою Пімахової. Відеозаписи велися протягом певного часу, нібито не менше місяця, після чого матеріали вчора вранці були викладені генеральному прокурору Юрію Луценку. Після їх вивчення, Луценко санкціонував затримання – співробітникам НАБУ, яким інкримінується провокування дачі хабара Пімаховій – стаття 370 “, – стверджує Бутусов.

За його інформацією, таємнича Катерина також брала участь в плануванні дачі хабара Діні Пімаховій.

Пізніше в коментарях до посту Бутусова з’явився генпрокурор Юрій Луценко і заявив, що ніяких семи затриманих не було.

Однак на офциальному сайті Генпрокуратури цього спростування немає, як і на інших майданчиках, де зазвичай висловлюється генеральний прокурор і його речники.

По суті, коментар Луценко можна читати і під кутом “ніяких семи затриманих не було, а було тільки шість”.

Як відомо, про 7 зниклих агентів, які перестали виходити на зв’язок, раніше заявляли і в самому НАБУ.

Але повернемося до Катерини.

Відомо прізвище

Про те, що справжнє прізвище “агента Катерини” – Сікорська, стало відомо з оперативного відео, яке Генпрокуратура опублікувала на своєму сайті на наступний день після “витоку” від Бутусова.

У ролику є прослушка розмови якоїсь Сікорської К.А. з Сергієм Тітенковим, якого відомство Луценка називає агентом НАБУ і який був затриманий під час передачі грошей Діні Пімаховій.

Голос Сікорської схожий на голос “агента Катерини”, який звучить на записах, що проходять по “бурштиновій” справі депутата Розенблата.

На записі, яку виклала 1 грудня Генпрокуратура, Сікорська обговорює деталі спецоперацій НАБУ як з колегами-агентами, так і з начальством – одним з керівників НАБУ Борисом Індиченко, який раніше очолював ряд “секретних” департаментів МВС.

Два елітних будинка і автопарк

Дані, які відомство Юрія Луценка вибірково зливає в Мережу, наводять на думку, що мета публікації компромату – дискредитація НАБУ.

Про війну “президентських” силовиків і антикорупційного відомства відомо усій країні.

Так, крім переговорів агентів, що стосуються “провокації хабара”, Генпрокуратура робить акцент і на тому, як розкішно живе Катерина Сікорська та її сім’я.

Здавалося б, це особисті дані, публікувати які для слідства як мінімум неетично – адже Сікорська, як увідомо, давно працює в системі операцій під прикриттям. І розкриття її персональної інформації може спричинити помсту з боку тих, кого вона свого часу підвела під кримінальні справи.

Але Луценко ці міркування не зупинили – і Генпрокуратура абсолютно офіційно повідомила, що “агент Катерина” живе в елітному особняку селища Козин в Київській області (район Конча-Заспи). І навіть показали фото. Сім’я Сікорська, за даними ГПУ, володіє ще одним особняком там же, по сусідству. Будинок агента вже обшукали, знайшовши там документи з грифом “секретно” і великі суми грошей.

Окремим пунктом прокуратура зазначила автопарк, який нібито належить Сікорській – в ньому є і “Мазераті”, і “Порше Кайєн”

У той же час директор НАБУ Артем Ситник заявив, що знайдене майно не належить ні Катерині, ні членам її сім’ї. Обшук же у Сікорська він назвав “шкідництвом” і розголошенням державної таємниці.

Найцікавіше, що підозру про вчинення злочину вручено тільки фігуранту “справи Пімахової” Сергію Тітенкову – єдина людина, затримання якого підтвердили в ГПУ.

Катерина Сікорська, на яку ГПУ офіційно оприлюднило тонни “компромату”, поки поза підозрою.

Чим ще відома “агент Катерина”

Збіг чи ні, але агенту, який провів один з найгучніших корупційних викриттів після Майдану, тепер дістається “по перше число”.

На її рахунку – взяття на гарячому нардепів Борислава Розенблата і Максима Полякова по знаменитій “бурштиновій справі”. Обидва з провладних фракцій – Розенблат з БПП, а Поляков – “фронтовик”. Катерина зуміла вмовити обох депутатів внести до законів поправку, яка б полегшила видобуток бурштину в Житомирській і Рівненській областях. Обидва взяли гроші через своїх довірених людей – правда, і Розенблат, і Поляков це заперечують, але їхні голоси є на записах.

Відомо, що Сікорська, яка тоді працювала під псевдонімом Катерини Сивоконь, намагалася встановити контакт ще з трьома нардепами від коаліції, чиї імена невідомі.

З Розенблатом вона познайомилася за рік до бурштинової справи – вони здружилися і навіть разом їздили робити благодійні внески в дитячий будинок (а з помічницею Полякова Тетяною Любонько – відпочивати за кордон).

До “тіла” Розенблата агент НАБУ підібралася через його родичів, яким її порекомендував один міліцейський чин у відставці.

Почерк “Катерини” та її керівників ще влітку двпізнали колишні співробітники МВС Одеської області, де вона раніше використовувалася в агентурних спецопераціях міліції.

Підтвердили факт того, що дівчина перейшла на роботу в НАБУ і джерела “Страни” по лінії СБУ. За їхніми даними, прізвище Катерини по чоловікові – Помикалова (чоловік теж служив в системі внутрішніх справ). Сікорська – її дівоче прізвище.

Очевидці кажуть, що “агент Катерина” – красива жінка. А політолог Тарас Березовець заявив, що, за його даними, вона вступала в інтимний зв’язок з Розенблатом – після цього Березовця піддали обструкції антикорупційні активісти.

До речі, за деякими даними, Сікорська давно працювала в системі позаштатних агентів МВС. Це побічно підтверджується персоною її начальника в НАБУ – Бориса Індиченка, який за часів міністра внутрішніх справ Луценка очолював відділ Спеціальних операцій. А, роблячи подання до Раді на зняття недоторканності з Полякова і Розенблата, Луценко високо оцінив роботу як Індиченка, так і його секретних агентів (включаючи, мабуть, і Катерину).

Тепер, як бачимо, Генпрокуратура під проводом того ж Юрія Луценка натякає, що його старий знайомий Індиченко, якого він так високо оцінював, брав участь у підготовці операції по провокації хабара. Мабуть, з тих пір думка Луценка змінилася і варто тільки здогадуватися чому. Можливо, виходячи з принципу політичної доцільності. Влітку владі було вигідно влаштувати шоу в Раді, знявши депутатську недоторканність. І тут “бурштинова справа”, яку розкрила команда Індиченка, довелася дуже до речі. Зараз же у влади є необхідність “замочити” НАБУ, яке стало аж надто часто турбувати вище керівництво країни кримінальними справами щодо, наприклад, сина Авакова або підприємств Порошенка. А тому “героїчні агенти” швидко перетворилися у “провокаторів хабара”.

Strana.ua

Читайте також: Як готувалась і чим може закінчитись диверсія ГПУ та СБУ проти НАБУ

Діліться у соцмережах: